Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Žūrija sadala vietas Strenču konkursā “Dziesma manai paaudzei”

Šogad Strenčos konkursā "Dziesma manai paaudzei" galveno balvu žūrija piešķīra jērcēnietei Kristīnei Šomasei. 15 gadus vecā Valmieras Viestura vidusskolas skolniece jau tagad ir pārliecināta, ka savu nākotni saistīs ar skatuvi, tāpat kā viņas vecākā māsa dziedātāja Liene Šomase (Lenii).

 

Šogad Strenčos konkursā "Dziesma manai paaudzei" žūrija vērtēja 22 priekšnesumus. Uzstājās dziedātāji no Strenčiem, Valkas, Trikātas, Jērcēniem, Valmieras un Rīgas. Tālākā dalībniece ieradās pat no Ventspils.

 

Kā Strenčos jau ierasts, konkursantu sniegumu klausīties ieradās ļoti daudz ļaužu. Zālē visas sēdvietas bija aizņemtas. Lai pie tām tiktu, daudzi biļetes nopirka jau iepriekš.

 

"Strenčos vienmēr bijusi forša publika," patīkamo gaisotni novērtē K. Šomase. Strencēniešu konkursā "Dziesma manai paaudzei" viņa piedalījusies vairākkārt un Lielo balvu ieguva otru reizi.

 

Šogad žūrija pirmo vietu piešķīra strencēnietei Lienei Alzbergai, otro vietu - Viktorijai Matjuškovai no Valmieras, trešo vietu - strencēnietim Artūram Āboliņam. Skatītāju simpātiju balvu saņēma bilskēnietis Dzintars Strazdiņš.

 

Žūrijas pārstāvis Strenču un Smiltenes mūzikas skolas pedagogs Jānis Silakalns konkursa dalībniekus iedala divās grupās: spēcīgus vokālajā ziņā - vienā, un atraktīvus, kas publiku paņēmuši vairāk ar šovu, - otrā. Visvairāk viņam patika K. Šomases sniegums, kas profesionāli bijis spēcīgākais, un L. Alzbergas uzstāšanās.

 

Apvaicātie strencēnieši priecājas par savas pilsētas dziedātāju panākumiem konkursā. Gan L. Alzberga, gan A. Āboliņš mācās Strenču vidusskolā: Liene - 10. klasē, Artūrs - 11. klasē."Prieks, ka mūsu skolā mācās muzikāli tik apdāvināti jaunieši. Šādi konkursi atklāj. cik daudz talantu ir mūsu vidū. Vajag tikai viņus meklēt, kopt un pilnveidot," domā Strenču vidusskolas direktors Jānis Pētersons.

 

Arī viņš bija klausītāju vidū un jutās patīkami pārsteigts par savu audzēkņu Lienes un Artūra priekšnesumiem, it īpaši par Artūra izpildīto dziesmu no jauniešu vidū populārās filmas "Vidusskolas mūzikls". "Nebiju domājis, ka viņš tik labi dzied," saka skolas direktors.

 

Savukārt konkursa uzvarētāja K. Šomase priekšnesumam izvēlējās dziesmu no Aišas repertuāra "Man esi tu". Tas bija dziedātājas veltījums viņas tētim apaļā jubilejā, kas iekrita tieši tajā dienā, kad konkurss "Dziesma manai paaudzei".

 

Grand Prix ieguvējai no citu konkursantu priekšnesumiem patika, kā uzstājās valcēniete Anete Selga, bilskēnietis Dz. Strazdiņš un rīdzinieku muzikālā apvienība "Zikurāts nepilnā sastāvā". Tajā dzied arī strencēnietis Ivo Laktiņš.

 

Kristīnes māsa Liene Šomase koncertu nedzirdēja, taču vēlāk ieradās uz balli un iepriecināja publiku, dažas dziesmas izpildot balles laikā. Ballētāju šogad bija daudz. Viņiem spēlēja valcēnietis Andris Niklavičs.

 

Koncertu vadīja strencēnieši Solvita Tēberga un Andris Delviņš. Dziedāja arī viesi: Valkas kultūras nama popgrupas: "Kā neviens", "Campari", "Balta lapa".

 

Šoreiz viesi pat vēl nebija beiguši dziedāt, kad žūrija jau bija sadalījusi vietas. Pirmo reizi vērtēšanā tika ieviesta jauna sistēma. Žūrija astoņu cilvēku sastāvā atzīmes lika pēc katra priekšnesuma. Strenču vidusskolas absolvents, tagad students Aleksandrs Ivanajevs tās operatīvi ievadīja datorā, un tādējādi rezultāti tika apkopoti ātri.

Kultūra un Izklaide