Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Žūrija skatē vērtē Vidzemes novada skolu pūtēju orķestrus

Piektdien Smiltenē pulcējās Vidzemes novada skolu pūtēju orķestri. Jaunie mūziķi un viņu diriģenti žūrijai skatē un modelēšanas koncertā rādīja, cik labi apguvuši 2010. gadā gaidāmo X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāru.

 

Valkas rajonu pārstāvēja Smiltenes mūzikas skolas pūtēju orķestris (diriģents Pēteris Vilks) un Strenču vidusskolas pūtēju orķestris (diriģents Jānis Silakalns).

 

Smiltenieši uzstājās B grupā, strencēnieši - C grupā. Abu kolektīvu sniegumu žūrija novērtēja ar I pakāpes diplomu.

 

Žūrijas pārstāvis Valsts jaunatnes iniciatīvu centra pārvaldes vecākais referents Egils Šķetris uzteic visu Vidzemes novada pūtēju orķestru sniegumu skatē. Taču visvairāk viņam patika, kā muzicēja Smiltenes, Rūjienas un Naukšēnu orķestri.

 

"Kopumā Vidzemē rezultāti ir ļoti labi. Repertuārs, ko esam ieplānojuši dziesmu svētkiem, ir sagatavots," saka E. Šķetris.

 

Skolu pūtēju orķestru skates šobrīd notiek visā Latvijā ar mērķi apgūt X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāru un profesionāli novērtēt izglītības iestāžu pūtēju orķestru sniegumu un pedagogu darbu.

 

Skates noslēgs modelēšanas koncerti Rīgā, Talsos un Gulbenē, kuros uzslavēs tos kolektīvus, kuri būs ieguvuši visvairāk punktu kopvērtējumā visā Latvijā.

 

Jau tagad ar savu audzēkņu sniegumu ir apmierināts Smiltenes mūzikas skolas pūtēju orķestra diriģents P. Vilks. B grupā kolektīvam žūrija piešķīra visvairāk punktu: 44,83 no 50 iespējamiem.

 

Kā izvēles skaņdarbu smiltenieši atskaņoja Ainara Mielava "Tu saviļņoji mani" Andra Riekstiņa apdarē, bet obligāto - parafrāzi par latviešu tautas dziesmām "Kas kaitēja nedzīvoti" arī A. Riekstiņa apdarē.

 

 

Smiltenes pūtēju orķestra flautiste Rūta Anuška neslēpj, ka pirms skates bija ļoti uztraukusies, jo apzinājās atbildību.

 

"Man jau šķiet, ka viss sastāvs vienmēr raizējas par savu uzstāšanos, jo orķestra sniegums ir atkarīgs no ikviena izpildītāja," uzsver jauniete.

 

E. Šķetris uzteic arī Strenču vidusskolas pūtēju orķestra sniegumu. Strencēnieši tikai par vienu punktu atpalika no savas grupas līderiem Naukšēnu kolektīva. Viņu izvēles skaņdarbs bija parafrāze "Kas kaitēja nedzīvoti", bet obligātais skaņdarbs - Georga Frīdriha Hendeļa "Prieks pasaulei".

 

Strenču skolēnu pūtēju orķestrim šī bija pirmā nopietnā uzstāšanās jaunā diriģenta J. Silakalna vadībā. Viņš diriģē kolektīvu tikai no pērnā gada septembra. "Ar rezultātu esmu apmierināts, ņemot vērā, ka tā ir pirmā skate. Taču vēl ir daudz jāstrādā, jo nopietnākās skates gaidāmas nākamajā gadā," saka J. Silakalns.

 

Skatē pūtēju orķestri uzstājās trijās grupās: A, B un C atkarībā no skaņdarbu sarežģītības pakāpes. Alūksnes un Rūjienas orķestri atskaņoja defilē programmu.

 

 Vidzemes skates rezultātiA grupa: E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris (p/o) - 37,92 punkti I pakāpes diploms; Balvu p/o - 38 p., I pakāpe;B grupa: Smiltenes mūzikas skolas p/o - 44,83 p., I pakāpe; Rūjienas vidusskolas p/o - 41,75 p., I pakāpe;C grupa: Naukšēnu vidusskolas p/o - 41,42 p., I pakāpe; Strenču vidusskolas p/o - 40,25 p., I pakāpe; Cēsu 1. pamatskolas p/o - 37,42 p., I pakāpe; Mazsalacas vidusskolas un Kultūras centra p/o - 36,17 p., I pakāpe; Valmieras Valsts ģimnāzijas p/o - 31,75 p., II pakāpe; Lejasciema vidusskolas p/o - 26,67 p., III pakāpe.

Kultūra un Izklaide