Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apē svinīgi atklāts jaunuzceltais ugunsdzēsēju glābēju depo

Ceturtdien, 23.februārī, Apē svinīgi tika atklāts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes (VRB) Alūksnes daļas jaunuzbūvētais Apes postenis!

Šodien, atskanot apziņošanas sistēmas signālam, Apes depo ugunsdzēsēji glābēji jau steidzās uz savu pirmo, svinīgo izbraukumu, tādējādi atzīmējot jaunās depo ēkas atklāšanu. Apes posteņa depo ēkas adrese nav mainījusies, jo jaunuzceltais depo atrodas turpat, kur kādreiz bija vecais – Dzirnavu ielā 2a. Apes posteņa depo ēkā ir jau otrā, kura pēc neatkarības atgūšanas celta par valsts budžeta līdzekļiem. Tā uzbūvēta atbilstoši ugunsdzēsēju glābēju darba vajadzībām un darba drošības prasībām.

Depo ēkas svinīgā atklāšanas pasākumā iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pauda patiesu gandarījumu par to, ka soli pa solim tiek būvētas jaunas un glābēju darbam piemērotas un modernas depo ēkas, kas ir kritiski nepieciešamas VUGD. Vidzemes reģions var lepoties jau ar trīs modernām ugunsdzēsēju glābēju depo jaunbūvēm – Cēsīs, Valkā un šobrīd arī Apē. VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš savā atklāšanas uzrunā norādīja, ka šobrīd visā Latvijā tiek plānveidīgi strādāts pie ugunsdzēsēju depo ēku atjaunošanas vai jaunu depo būvniecības – Latvijā šogad tiks atklāti vēl trīs jaunuzbūvētas depo ēkas Smiltenē, Skrundā un Ērgļos. “Šogad mums ir īstens svētku gads tieši ugunsdzēsēju glābēju depo atklāšanas ziņā. Ir patiess prieks, ka pamazām ugunsdzēsēju glābēju darba apstākļi tiek uzlaboti un ceru, ka pie sasniegtā neapstāsimies!” uzsvēra O.Āboliņš.

Savukārt ēkas būvnieku, AS RERE BŪVE meitasuzņēmuma RERE BŪVE valdes priekšsēdētājs Valdis Koks bilda, ka “mums kā būvniekiem rūp ne tikai ēka, kuru uzceļam, bet arī cilvēki, kas tajā strādās, pavadīs lielāko daļu savas ikdienas. Pati ēka ir tehniski aprīkota, savu aprīkojumu gaida vēl jaunās sadzīves un atpūtas telpas. Tādēļ dāvinām šīm telpām pirmo aprīkojumu – hanteles, lai ugunsdzēsēji glābēji gan sevi, gan pilsētu uzturētu lieliskā fiziskā formā!”  

Bet Apes novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju atzina, ka Apes depo būvniecība ir pozitīvs signāls iedzīvotājiem un arī uzņēmējiem, kas šeit dzīvo un strādā, norādot, ka “VUGD jaunā ēka Apē ir daļa no ugunsdzēsēju iekšējā spēka, drošsirdības, cerības un miera klints, kas ikdienas darbos stiprinās ikkatra glābēja sirdsspēku un palīdzēs grūtos brīžos palikt nesatricināmiem.”

Uz svinīgo jaunuzceltā depo atklāšanas pasākumu bija sanākuši arī daudzi vietējie Apes iedzīvotāji, kuri ne tikai bija klāt svinīgajā depo atklāšanā, bet arī pirmajā Apes posteņa izbraukumā no jaunās ēkas un arī piedalījās ekskursijā izstaigājot jauno ugunsdzēsēju glābēju mājvietu. Atnākušās vietējās Apes rokdarbnieces bija sarūpējušas Apes ugunsdzēsējiem glābējiem ļoti noderīgu sālsmaizi – 16 adītu zeķu pāru. 

Ārkārtas situācijās tās ir sekundes, nevis minūtes, kas ir svarīgas, kad ugunsdzēsēji glābēji dodas palīgā, tāpēc ir ļoti būtiski, lai VUGD strādātu apmācīti profesionāļi, kuri vienmēr gatavi reaģēt, kā arī būtu atbilstošs aprīkojums un telpas, kur glābējiem strādāt. 

Jau ziņots, ka 2016.gada 22.februārī Apē tika nojaukta VUGD VRB Alūksnes daļas Apes posteņa ēka, kura jau sen neatbilda tehniskajām prasībām. Pēc vecās ēkas nojaukšanas nekavējoties turpat tika uzsākti jaunā depo celtniecības darbi. Jaunuzceltajā depo ēkā ir modernas, ugunsdzēsēju glābēju mūsdienu darba specifikai atbilstošas dežūrmaiņas, administrācijas un apmācību telpas, garāžas bloks ar novietni diviem ugunsdzēsības automobiļiem, speciālo automobiļu apkopes zona un mazgātava, kā arī mācību tornis. 

Apes novads