Beverīnas dejotāji dosies uz  Latgales senioru deju kopu festivālu

 Nākamnedēļ, 13.jūlijā, Rēzeknē notiks Latgales senioru deju kopu festivāls "Ai, Latgale, tu dvēselīte mana", aģentūru LETA informēja pašvaldības aģentūras "Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs" reklāmas speciāliste Maija Upeniece.


Festivāls pulcēs senioru deju kolektīvus ne tikai Latgales, bet arī Vidzemes un Kurzemes. Kopumā pasākumā piedalīsies 17 kolektīvi no Rēzeknes, Ilūkstes, Rugāju, Dagdas, Vārkavas, Daugavpils, Ludzas, Līvānu, Krāslavas, Gulbenes, Jēkabpils, Rundāles, Beverīnas, Jelgavas un Alojas pilsētām un novadiem.Festivālu plkst.15.30 ievadīs svētku brīdis pie pieminekļa "Vienoti Latvijai", kam sekos dalībnieku gājiens un lielkoncerts Festivāla parkā. 

Koncertā seniori izdejos gan latviešu, gan arī citu Eiropas valstu dažādu tautu, tostarp krievu, igauņu, somu, bulgāru, spāņu, vācu, beļģu, austriešu, čehu, holandiešu, poļu un izraēliešu senioru žanra dejas.Festivāla galvenā organizatore - Rēzeknes senioru deju kolektīva "Zelta atvasara" vadītāja Olga Deksne atzīst, ka deja ir viņas sirdslieta un ir prieks vērot, kā deja dziedina senioru dvēseles no skumjām vai palīdz pārdzīvot vientulības brīžus.

 "Mazliet žēl, ka senioru deju kolektīvos pārsvarā dejo tikai sievietes, tomēr šogad skatītājiem būs iespēja skatīt arī vīru brašo soli, kuri kuplina Gulbenes novada deju kopu un, dejojot pāros, apliecina savu mīlestību gan pret sievieti, gan deju," saka Deksne.Festivāla koncertu kuplinās pūšamo instrumentu orķestris "Rēzekne" un rēzekniešu iemīļotais duets Inga un Normunds.

Beverīnas novads