Beverīnas novadā prieku rod kustībā

  21.gadsimts ir strauju pārmaiņu, modernu tehnoloģiju laiks, kas īpaši aizrauj jauno paaudzi. Tas sniedz ikvienam neierobežotas iespējas nokļūt dažādās pasaules malās, satikt populārus cilvēkus, izvēlēties starp tūkstošiem dažādu spēļu. Tomēr Beverīnas novada skolotāji secināja, ka bērns virtuālajā vidē neprot kontrolēt savu laiku, kļūst mazkustīgs, iedzīvojas dažādos stājas un veselības traucējumos. 

  Lai risinātu šo problēmu, mūsu novada izglītības iestāžu vadītāji nolēma apvienot idejas un pieteikties Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotajam projektu konkursam par sporta inventāra un aprīkojuma iegādi. Izstrādājām projekta pieteikumu, kurā inventāra izvēli katra skola izdarīja atbilstoši bērnu vecumam un skolās iecienītajām sporta tradīcijām. Bija patiess prieks, kad uzzinājām - darbs nav bijis veltīgs, esam saņēmuši atbalstu savu ideju realizēšanai. Kopējā projekta summa bija 3207,52 EUR, no tiem 1596,36 EUR no valsts budžeta līdzekļiem.

    Jaunajā mācību gadā J.Endzelīna Kauguru pamatskolā būs iespējas radoši dažādot sporta stundas, spēlēt badmintonu un attīstīt komandu sporta spēļu - futbola, florbola, volejbola prasmes. Jau 14.oktobrī, pavadot gājputnus, skolā notika Lidojošo putnu diena, kurā tika iemēģināti izpletņi, bumbas un batuts. Trikātas pamatskolā cieņā ir ne tikai novuss un teniss, bet jauniešus pavisam nopietni interesē regbijs, kas šobrīd pievienojies olimpisko sporta veidu saimei. Vaicāti, kā vērtē jauno inventāru, 4.klases skolēni stāsta: “Mums tagad ir daudz jaunu lietu, ar kurām varam strādāt sporta stundās. Īpaši zēniem patīk regbija piederumi. Tos izmanto arī pulciņa nodarbībās. Interesanti ir pagarinātās dienas grupā darboties dažādās stafetēs”. Savukārt Brenguļu sākumskolā bērni varēs attīstīt līdzsvaru, sekmēt koordinācijas prasmes un pievērsties iemīļotajām spēlēm ar bumbu. Komandu spēles un bērnu trenažieri ļaus lieliski atpūsties starpbrīžos un pēcpusdienas cēlienā.

  Prieks par jauno inventāru un ierīcēm ir ne tikai izglītojamajiem, bet arī skolotājiem. Tagad gan mācību stundās, gan interešu izglītības nodarbībās un brīvajā laikā iespējams organizēt jautras un saliedējošas sporta spēles, kurās piedalās visi bērni. 

Beverīnas novads