Čehijas lauku skolu tīkla pārstāvji viesojas Beverīnas novadā

No 3. līdz 6. aprīlim Čehijas lauku skolu tīkla projekta „Lauku kopienu mūžizglītības tīkls Eiropā – atbalsts vietējai ekonomikai” (“The European rural network for community lifelong learning for the support of local economies”) ietvaros Latviju apmeklē Čehijas lauku skolu tīkla pārstāvju delegācija, lai diskutētu ar Latvijas kopienu ekspertiem un praktiķiem par partnerību veidošanu vietējā līmenī un skolu kā vietējās kopienas attīstības resursu.

Viesi iepazīsies tieši ar Sorosa fonda – Latvija iniciatīvas „Pārmaiņu iespējas skolām” pārmaiņu skolu kopienām, viesojoties pie biedrībām „Kurmenes Viļņi” (Vecumnieku novads) un „Iespēju Durvis” (Beverīnas novads), kur praksē varēs iepazīt organizāciju darbu kopienas aktivizēšanā un pārrunāt vietējo līderu atziņas par vietēja mēroga partnerību veidošanas praksi.

Delegācija 4.aprīlī tiksies arī ar kopienu attīstības ekspertiem no Latvijas Lauku foruma, Sorosa fonda – Latvija iniciatīvas „Pārmaiņu iespējas skolām” un Kopienu iniciatīvas fonda, lai pārrunātu Latvijas un Čehijas pieredzi kopienu attīstības jautājumu risināšanā, kā arī iezīmētu kopējās sadarbības iespējas.

5.aprīlī Čehijas lauku skolu tīkla pārstāvji piedalīsies 1. Latvijas lauku kopienu parlamenta satura izstrādes Vidzemes reģionālajā tikšanās Cēsīs, savukārt vizīte noslēgsies ar piedalīšanos Beverīnas novada vietējo folkloras entuziastu grupas „Abulmalas Burlakas” diska prezentācijā.

Čehijas lauku skolu tīkla projekta sadarbības partneri ir Hela Sverige ska leva! (Zviedrija), Kujawsko-Pomorski Agricultural Advisory Centre in Minikowo (Polija), Kodukant (Igaunija), Irish Rural Link (Īrija) un Latvijas Lauku Forums.

Beverīnas novads