Drīzumā tiks izdota Ingas Boškinas grāmata "Trikāta - Tālavas valsts galvaspilsēta" 7

Apgāds "Jumava" un Latvijas Pašvaldību savienība izsludina otro Latvijas novadu manuskriptu konkursu, kura tēma šoreiz ir "Mūsu stiprās dzimtas", aģentūru LETA informēja "Jumavas" Reklāmas un sabiedrisko attiecību nodaļā.

Šogad apgāds "Jumava" sadarbībā ar Vecpiebalgas novada pašvaldību izdeva manuskriptu konkursa "Kultūrvēstures mantojuma saglabāšana Latvijas novados" laureātes Ingunas Baueres romānu "Marta, mana Andromeda," kas guva lielu lasītāju atsaucību.

Pirmajā konkursā piedalījās autori no 12 pašvaldībām - Olaines, Kuldīgas, Vecpiebalgas, Vecumniekiem, Balviem,Beverīnas, Lubānas, Kūrmales, Ozolniekiem, Saldus, Vārkavas un Priekules.

Drīzumā tiks izdoti vēl triju konkursa dalībnieču darbi - Gaļinas Viegliņas grāmata "Pa votu un sēļu pēdām Zemgalē 15.-20.gs.", Irēnas Šaicānes "Balvēnieši 20.gadsimtā "Staņislava" stāstos" un Ingas Boškinas grāmata "Trikāta - Tālavas valsts galvaspilsēta".

Apgāds "Jumava" sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību nolēmis turpināt aizsākto manuskriptu konkursa tradīciju un aicina piedalīties vēsturniekus, publicistus, literatūras zinātniekus, novadpētniekus un citus speciālistus, kuri pētījuši un pierakstījuši dzimtu likteņus, dokumentējuši fotogrāfijās, arhivējuši un veidojuši aprakstus par savu novadu ļaudīm no stiprām un senām dzimtām, stāstot par ģimenēm, kas stājas pretī grūtībām, saglabājot dzimtas tradīcijas, un, neskatoties ne uz ko, dzīvo un strādā novados, saglabā dzimtas mantojumu un ir piemērs jaunajai paaudzei.

Manuskripti konkursā "Mūsu stiprās dzimtas" jāiesniedz elektroniskā veidā, nosūtot uz e-pasta adresi "[email protected]". Darbi konkursā iesniedzami līdz nākamā gada 7.martam. Konkursa rezultāti tiks izziņoti divu mēnešu laikā no konkursa beigu termiņa.

Profesionāla žūrija vērtēs iesniegtos manuskriptus, un konkursa uzvarētāja darbs tiks izdots apgāda "Jumava" grāmatu sērijā par Latvijas kultūrvēsturi, kā arī manuskripta autors saņems autoratlīdzību 400 latu.

Komentāri 7

...........

Par malaci nestrīdos, tikai Jumavas banda vairāk par pāris simtiem nesamaksās.

pirms 7 gadiem, 2013.09.04 23:21

Ilvija

Apsveicu!!! Katra novadpētnieka sapnis savu darbu-pētījumus un atklājumus -sakārtot sistēmā un dot iespēju arī citiem izlasīt!!!

pirms 7 gadiem, 2013.09.04 14:03

Līzīte

Tālava bija seno latgaļu zeme ( var saukt arī par valsti), bet vai tiešām ir zinātniski pierādīts, ka tieši Trikāta bija tās "galvaspilsēta"?

pirms 7 gadiem, 2013.09.04 23:08

Līvija

Nu nezinu ,nezinu. Valsts bez rakstības kaut kā neticas. Kurš vispār to grāmatu sponsorē? Tie paši kas " Valkas diližansu"?

pirms 7 gadiem, 2013.09.05 12:11

Nezinītis

Gribētu vairāk uzzināt par šīs grāmatas reprezentāciju,vai, kur to varētu iegādāties? Būtu ar mieru to iegādāties. Lūdzu, ievietojiet kādu sīkāku informāciju par grāmatas iegādi.

pirms 7 gadiem, 2013.09.18 10:34

Beverīnas novads