Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kaimiņu sanākšana Cempu Koka skulptūru parkā

Labs laiks, jautra draugu kompānija un gardas kūkas – pilnīgi pietiekami, lai svētdienas pēcpusdienu uzskatītu par izdevušos! Tāda, šķiet, arī izvērtās 2.jūlija pēcpusdiena “Koka skulptūru parkā” Cempu “Arājos” pie viesmīlīgā saimnieka Jāņa Jākabsona, kurš nu jau trešo gadu pēc kārtas, kopā ar saviem draugiem – biedrību “Beverīnas amatnieki”, laipni ver parka vārtus visiem tuvākiem un tālākiem novada kaimiņiem pasākumā “Kaimiņu būšana”. Šogad uz kopīgo sanākšanu bija ieradušies gandrīz četri simti kaimiņi. 

Tā kā pasākumu jau no pašiem pirmsākumiem mēģinājām veidot kā novada iedzīvotāju kopā nākšanas tradīciju, tad tajā neiztikt bez tradicionālām lietām. Tāpat kā iepriekšējos gadus, pasākumu vadīja jestrā Trīne jeb Ineta Vanaga, un viņas palīgs Modris, visus iekustināja un dančos iesaistīja deju kolektīva “Dzieti” pārstāvji, bet par to, lai visi varētu visu sadzirdēt, rūpējās novada skaņu vīrs Fredis. Tradicionāla pasākuma sastāvdaļa ir arī novada amatierteātra brīvdabas izrāde, un šogad tādas bija divas – Kauguru amatierteātris izrādīja Blaumaņa “Ļauno garu”, bet novada pašdarbnieku jaunpienācējs – Trikātas amatierteātris, uzstājās ar Ačuka “Lietderīgiem padomiem”.

Turpinot pagājušajā gadā iesākto, arī šogad aicinājām novada saimnieces dižoties ar saldiem un sāļiem našķiem “Našķu konkursā”. Sveci zem pūra neslēpa vienpadsmit saimnieces, piedāvājot apmeklētājiem nobaudīt pavisam piecpadsmit dažādus našķus – sākot no ļoti speciālām maizītēm, un beidzot ar dažnedažādi greznotām milzu tortēm. Līdzīgi kā iepriekšējā gadā, gardumus vērtēt paredzēts bija gan žūrijai, gan apmeklētājiem, kuriem balsojot vajadzēja noteikt apmeklētāju simpātiju balvas ieguvēju katrā kategorijā. Te nu pasākuma organizatoriem nācās krietni palauzīt galvas, jo našķot gribētāju skaits izrādījās negaidīti liels. Tāpēc konkursa žūrijas vadītāja Zanda, uzrunājot saimnieces pirms našķošanās atklāšanas, norādīja, ka kārtīga saimniece ne tikai prot gardi gatavot, bet arī paēdināt visus izsalkušos. Un patiesi, izrādījās, ka mūsu novada saimnieces ir prasmīgas arī šajā ziņā, jo viss lielais degustētāju pulks dabūja pa gabaliņam no ikviena našķa, un aptaujātie cilvēki atzina, ka ir ne vien lieliski baudījuši visus gardumus, bet pat brangi pieēdušies. 

Kā jau ikvienā kārtīgā konkursā, arī šajā dalībnieki saņem dažādas balvas, bet tā kā šī ir kaimiņu sanākšana, arī balvu devējus meklējām starp savējiem. Pasākuma organizatori izsaka lielu pateicību visiem atbalstītājiem, kuri ziedoja gan dažādus ražojumus, gan dāvanu kartes našķu konkursa dalībnieku sumināšanai un arī tencinājumiem pašdarbnieku kolektīviem – Kiļupu ģimenei, Raisai Jablonskai un SIA “R Chocolate”, Valentīnai Roziņai, Brenguļu alusdarītavas saimniekiem, Ģirtam Stabliniekam, Ivetai Bošai, Ivaram Ozolam-Ozoliņam, Žentiņu ģimenei, Ilmāram Immuram, Taigai Karasevai un Armandam Gumbrim. 

Interesanti, ka šogad žūrija un apmeklētāji bija pavisam vienādās domās gan par saldajiem, gan sāļajiem gardumiem. Saldo našķu kategorijā pirmo vietu gan žūrijas, gan apmeklētāju vērtējumā ieguva Dzirkstīte Fūrmane ar torti “Bērnības garša”, otro vietu Liene Miruškina ar torti “Ar ķirsīti”, bet trešo vietu žūrija piešķīra Ritai Šimkienei par “Zemeņu siera kūku”. Savukārt sāļo našķu kategorijā pirmo vietu visi vienprātīgi piešķīra Aigai Veinbergai ar kūku “Krabītis”, otro vietu Valentīnai Roziņai par “Dīķa tunci”, bet trešo vietu ieguva Daiga Grundiņa ar “Mušmirellas” un “Solis brīvā dabā”. 

Kamēr lielie baudīja teātra mākslu, bērni varēja piedalīties radošajās darbnīcās – liet ziepes, gatavot koka pūcīti – piekariņu, piedalīties krāsaino pankūku tapšanas procesā.

Par pasākuma organizēšanai piešķirto atbalstu konkursā “Veidojam vidi ap mums Beverīnas novadā” sakām paldies novada pašvaldībai.

Iespējams, ne viss sanāca kā plānots, taču mūsu organizatoru komanda allaž gatavojas pasākumam no visas sirds, cenšoties, lai visiem sanākušajiem šis kopā būšanas brīdis paliktu jaukā atmiņā. Gatavošanās darbu ir daudz, tāpēc prieks, ka mūsu pulciņam šogad pievienojušies jauni palīgi. Un vēl jo vairāk prieks par sajūtu, ka ja nu būtu bijis nepieciešams aicināt pie kāda darbiņa palīgos apmeklētājus, tad šādu palīdzību arī pilnīgi noteikti būtu saņēmuši. Tāda īsta kaimiņu būšana!


Beverīnas novads