Talantus atrod pavasarī 9

Trikātas kultūras namā pagājušo piektdien pirmoreiz notika pagasta "Talantu konkurss 2012", kurš pulcēja dažāda vecuma skolēnus, pedagogus, bērnu vecākus, draugus un daudz citu interesentu.

Ideja rīkot talantu konkursu radās, kad pērn skolā svinēja 15 gadu jubileju Popielai. Skolotāja Aiga Gartmane ierosināja paplašināt Popielas rāmjus, lai ikviens varētu izpausties uz skatuves un parādīt talantu daudzveidību.

Skolas direktore Brigita Avišāne atzīst, ka ikviens jauns pasākums raisa neziņu un satraukumu par iespējamām mazākām vai lielākām neveiksmēm, taču ar vēlmi visu izdarīt pēc iespējas labāk, ar aizrautību, lai plašāk atklātu konkursa dalībnieku talanta šķautnes.Pavisam konkursā bija pieteikti 17 priekšnesumi atšķirīgās piecās kategorijās.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija".

Komentāri 9

Trikātietis

Ļoti laba un atbalstāma ideja. BET . Šī varbūt labi domātā aktivitāte tika sagrauta jau pirmajā reizē. Ja tā bija tikai skolas aktivitāte tad to tā arī vajadzēja nosaukt. Netika apzināti iedzīvotāji kas kaut ko prot un netika veikti visaptveroši talantu piesaistes pasākumi. Nolikums ir pelnījis viskritiskāko attieksmi. Šādos konkursos nedrīkst pieļaut "popielas" tipa priekšnesumus , jo ,atvainojiet , bet tas nav nekāds talants ! Ir skaidri jādefinē fonogrammas izmantošanas kritēriji un formāts kādā veidā fonogramma ir iesniedzama. Priekšnesumi bija ļoti vājā līmenī , lai neteiktu vairāk. Tie vairāk vai mazāk bija muzikāli , bet žūrijā nebija neviena ,kas muzikai kaut vai blakus būtu stāvējis. Tāpēc arī žūrijas vērtējums no iedzīvotāju puses ir ticis novērtēts ļoti negatīvi. Šeit ir jābūt ļoti uzmanīgiem . Neapstrīdu skolas direktores dēla uzstāšanos un novērtējumu ,jo uz vispārējā fona kaut kāda dzirkstelīte jau tur bija , bet nevajadzīgas runas un baumas tas protams rada. Pirmais pasākums taisa ceļu nākamajiem un šis mēģinājums nebija no labākajiem.

pirms 9 gadiem, 2012.04.05 19:53

Trikātiete

Ideja tiešām atbalstāma. BET. Atkal mākam tikai kritizēt, un to dara tie, kas paši nedz rīko, nedz piedalās.
Malači trikātieši! Kaut arī sākumā tie ir tikai skolēni, cerams, ka nākamajos gados piedalīsies arī "Trikātietis". Zinu, zinu - ne tā žūrija, ne fonogrammas..., bet to visu veidojam mēs - Trikātas iedzīvotāji! Šoreiz ko nu skola varēja, to izdarīja, bez kultūras nama un kultūras aktīvistu tiešas līdzdalības. Dalībniekiem bija interesanti un tas ir galvenais!

pirms 9 gadiem, 2012.04.05 21:20

Trikātietis

Trikātietis, kā jau jūs cien, Trikātiete ļoti labi zināt un saprotat, ir savu dzīvi vadījis gan ar absolūti porofesionāliem kolektīviem ,gan labiem un augstvērtīgiem pašdarbniekiem un sen ir paraudzis šādu konkursiņu darbošanos. Bet Jūsu kļūda , cien . Trikātiete ir tā ,ka varbūt pirms kaut ko dara ,neko no tā visa nesaprotot , pakonsultēties ar cilvēkiem kas kaut vai nedaudz , bet tomēr var dot padomus. Trikātietis arī nākošajā gadā nepiedalīsies , jo viņam ir citi uzdevumi šajā dzīvē, nekā dziedāt ar fonogrammu. Un Trikātietis nebūtu arī neko kritizējis , ja šī ziņa nebūtu parādījusies atklātībā un portālā kā notikums . Tas , atvainojiet, nebija pilnīgi nekas , ko būtu vērts pieminēt kaut ar vienu rindu. Ja šāda ziņa parādās un man ir iebildumi pret visu šo muļķīgo balagānu , tad man ir tiesības kritizēt . Bet Jums ,cien. organizatori ,būtu laiks mācīties kritiku uzklausīt. Stāstiet žurnālistiem par lietām , kas Jums tur skolā notiek . Esmu daudz lasījis arī labu lietu par Trikātas skolu un nebūt neesmu vienmēr kritizējis. Bet to ka Jums paškritika nepiemīt , tas gan ir sen redzams. Gaišus svētkus Jums !

pirms 9 gadiem, 2012.04.06 09:24

no malas, arī trikātiete

Lai nu kādas fonogrammas un nevarēsanas un varēšanas uz skatuves kāds saskatījis bet bērni smaidīgi, gatavojušies, iesaistījušies arī vecāk i(tērpi). Ja kādam kas neizdevās , tad uzņemsim to ar smaidu, un piedosim, jo viņš uzdrīkstējās un kāpa uz skatuves, varbūt pat pirmo reizi turēja mikrofonu rokā!!Nākošgad jau būs zināmi mīnusi,pasākuma norisi varēs pilnveidot .Kritizēt ir vieglāk kā darīt!
P.S. nestrādāju skolā.

pirms 9 gadiem, 2012.04.12 18:09

Domubiedru grupa.

Katram ir savs viedoklis un mums tas ir pretējs. Kā var isteikt sliktus vardus par maziem berniem un pusaudziem tik necienīgā veidā! Nav taču mākslinieki vel , lai tik kritiski vērtētu. Varbūt pēc laika ar būs tik profesionāli kadiem būtu jābūt pēc TRIKATIETIS komentāra.
Mums patika ,bērniem patika un ja kādam nepatika tās ir viņu problēmas. Nāks nakoša reize un ar nakoso reizi viss būs labāak no kļūdām mācamies!
Tā jau ir Trikāta kur visu kritizē un aplej ar dubliem un ieskaitot mazus bernus aplej ar tiem ..TRIKATIETI gaidisim no jums nakošgad paraugdemonstrējumu, kur bijat agrāk ??? Kauns .

pirms 9 gadiem, 2012.04.13 15:08

Par taisnibu...Es pilniba piekritu domubiedru grupai.Ka var tik launi izteikties par berniem,berni centas paradit ka ir gatavi kapt uz skatuves un paradit savus talantus.katrs sava prieksnesuma ir ielicis daudz,gatavojas rupejas par terpiem.tadus ka Trikatietis vareja savus komentarus paturet pie sevis nevis noniecinat bernus kaunieties par to,kas tad jus par cilveku ka ta izsakieties par berniem.Tur piedalijas ari mans berns un to es uztveru ka apvainojumu,nez ja jums ir berni un kads tik launi izteiktos par jusu bernu ,ka jus justos.Kaunieties fui jums Trikatieti....

pirms 9 gadiem, 2012.04.14 08:38

vietējā

Kā cilvēks spēj ar tādu žulti dzīvot, no kurienes tāds naids? Bērnības trauma, mīlestības trūkums? Es uz šo pasākumu biju, paldies par uzdrīkstēšanos visiem dalībniekiem. Mazo bērnu skolotājiem lielu lielais paldies par ieguldīto darbu. Varu teikt, ka Sarmītei par bērnu dīdīšanu pienākas liels medalis,retā pagastā ir tāds cilvēciņš. Domāju, ka nekļūdīšos, ja teikšu, ka arī šī kunga dēli ir gājuši caur šīm rokām. Man ļoti patika un kā maziem actiņas mirdzēja. Viņi jutās svarīgi, vajadzīgi. Kā var nolikt bērnus, kuriem ir drosme uziet uz skatuves un rādīt ko nu kurš māk. Man ir kauns, ka ir tāds Trikātietis,

pirms 9 gadiem, 2012.04.14 10:24

ne blakus

Ja te neviens mūzikai blakus nav stāvējis, tad noniecinātājs TRIKĀTIETIS nav stāvējis pat ne Saules attālumā no pedagoģijas, psiholoģijas utt.Nevar taču salīdzināt profesionāļus un augstas raudzes pašdarbniekus ar skolēniem.šie komentāri grauj pašapziņu un vēlmi darboties.Balagāns ir lētu elementu izmantošana, nu tad vienīgais secin., ka esam lēti un vēl piedevām vāji mūzikas lauciņā.Trikātietis toties ir vienīgais, kas kaut ko jēdz.Bet īpaši izcils uz kašķi un kritizēšanu...

pirms 9 gadiem, 2012.04.16 11:09

Beverīnas novads