Trikātas pagastā no jūnija bez elektrības palikušajās mājās līdz gada beigām tā atkal tiks pieslēgta 3

Beverīnas novada Trikātas pagasta apdzīvotajā vietā Kačori no jūnija bez elektrības palikušas vairākas mājas un aptuveni 10 iedzīvotāji, jo elektrolīnija atrodas avārijas stāvoklī, aģentūra LETA uzzināja Beverīnas novadā. Līdz gada beigām šajā vietā tiks izbūvēta jauna elektrolīnija.

Nepieciešamie būvdarbi tiks apmaksāti no novadu infrastruktūras attīstībai paredzētajiem līdzekļiem, kuru piešķiršanu vairāku novadu domēm 6.oktobrī atbalstījis Ministru kabinets. Beverīnas novada domei piešķirti 100 227 lati.

 

Kačoros atrodas arī pašvaldības sociālā dzīvojamā māja ar tādu pašu nosaukumu. Tajā nepieciešams rekonstruēt ārējo un iekšējo elektroapgādi un veikt jumta nomaiņu, jo ēka atrodas avārijas stāvoklī. 16 000 latu tiks tērēti, lai izbūvētu transformatoru un sakārtotu elektrotīklus, kurus pēc tam savā pārraudzībā pārņems uzņēmums "Latvenergo", jo līdz šim viena saimnieka elektrotīkliem nav bijis.

 

Kā stāsta novada domes priekšsēdētājs Māris Zvirbulis, savulaik apdzīvotajā vietā, kas atrodas netālu no Kačoru purva, atradies kūdras ciemats, kuram bijusi sava elektrības apgādes sistēma un tas apsaimniekojis sev piederošās ēkas. Pirms vairāk nekā 10 gadiem kūdras apsaimniekošanas uzņēmums no purva aizgājis, bet apdzīvotās vietas elektrotīklus uzņēmums "Latvenergo" nav pārņēmis.

 

"Par elektrolīniju sāka rūpēties vietējie iedzīvotāji, bet viens cilvēks jau nevar uzturēt visu līniju. Tagad tā ir kritiskā stāvoklī, elektrības stabi ir sapuvuši un tās lietošana vairs nav iespējama. Lai "Latvenergo" to varētu pārņemt, līniju ir nepieciešams pārbūvēt. 60% no darbu izmaksām segs novads, bet 40% - uzņēmums," stāsta Zvirbulis.

 

Trikātas pagasta pārvaldē aģentūra LETA noskaidroja, ka nākamajā nedēļā varētu tikt atrasts pagaidu risinājums, kā iedzīvotājus ar elektrību nodrošināt. Līdz šim iedzīvotāji izlīdzējušies, lietojot ierīces, kuras darbināmas ar baterijām.

 

Arī pirms naudas piešķiršanas pašvaldība jau bija uzsākusi darbu pie līnijas sakārtošanas, piemēram, zem elektrolīnijas izcirsti krūmi. Piešķirtā nauda ir garantija, ka darbus izdosies pabeigt, turklāt jārīkojas ātri, jo līdzekļi jāizlieto līdz gada beigām.

 

Piešķirtie 100 227 lati tiks tērēti arī Trikātas pamatskolas renovācijas darbu apmaksai un Trikātas Kultūras centra ēkas siltināšanai, logu nomaiņai un ugunsdrošības signalizācijas iekārtošanai.

Komentāri 3

Ando Krūze

Protams, ka šī situācija ar Kačoriem ir ļoti nopietna un ,protams , ka šis jautājums ir steidzoši jārisina, BET! Es kategoriski iebilstu , ka tas tiek darīts par to naudu , kas tika piešķirta pagastiem sakarā ar novadu reformu. Iepriekšējā sasaukuma Trikātas pagasta deputāti lēma , ka šī saucamā Apvienošanās nauda ir jāizlieto tā , lai būtu labums visiem pagasta iedzīvotājiem. Tika nolemts , ka šī nauda tiks ieguldīta skolā un kultūras namā, lai sakārtotu šos visiem pagasta iedzīvotājiem svarīgos objektus. Ar šo naudas apguvi iepriekšējā Trikātas pagasta priekšsēdētāja Cilda Purgale veica visdažādākās manipulācijas, , lai tikai šo procesu varētu novilcināt.Pasludināja pat to , ka deputāti neko par to nav lēmuši. Bet tā jau bija ļoti ierasta prakse Trikātas pašvaldībā. Tagad , protams , valstij vairs naudas nav un valdība spiež ar šiem resursiem lāpīt budžeta caurumus. Ir vēlreiz jāatgādina, ka šī nauda ir domāta VISA PAGASTA IEDZĪVOTĀJU interešu pārstāvēšanai. Kačoru problēmas risināšanai nauda ir jāatrod citur.

pirms 11 gadiem, 2009.10.13 08:45

..

Pilnīgi pareizi Ando domā! Kaut kas jau nav īsti kārtībā ar to naudiņu.......

pirms 10 gadiem, 2009.10.26 11:47

Beverīnas novads