Trikātas puses mežos dzīvojot lācene ar lācēniem

Trikātas pusē cilvēki runā, ka tuvējā mežā dzīvo lācene ar diviem lācēniem. Tādu informāciju jau augustā dzirdējis arī Ziemeļvidzemes virsmežniecības inženieris medību jautājumos Aigars Ennītis.

 

Viņam par to paziņoja mednieki, kuriem savukārt stāstījis cilvēks, kurš lāceni redzējis. Augustā lāču ģimene manīta mežā aiz "Irbīšu" mājām. Tas ir meža masīvs Strenču un Brenguļu virzienā.

 

"Pats redzējis neesmu, bet tas ir iespējams. Kaut arī Latvijā lācene ar lācēniem nav plaša parādība, brīnums tas nav. Mums tuvu ir Igaunija, kur šie dzīvnieki mīt lielākā skaitā," saka A. Ennītis.

 

Ja ogotājam vai sēņotājam gadās sastapt lāceni ar lācēniem, nedrīkst krist histērijā un radīt dzīvniekam stresu. "Cilvēks ir lāča dabiskais ienaidnieks, tāpēc dzīvnieks neuzbruks, ja nejutīsies apdraudēts.

 

 

Lai izvairītos no sastapšanās ar lāci, vēlams jau iepriekš pa mežu iet, radot nelielu troksni - svilpot vai runāt. Ja tomēr lācis jau ir priekšā, lēnām, ar nelielu troksni ir jākāpjas atpakaļ," padomu dod A. Ennītis.

Beverīnas novads