Trikātas "Sniega bumbas" saņem inovatīva produkta sertifikātu starptautiskā pārtikas izstādē Parīzē 1

Parīzē notiekošajā starptautiskajā pārtikas izstādē "SIAL 2012" AS "Trikātas siers" ražotās "Sniega bumbas" saņēma inovatīva produkta sertifikātu, biznesa portālam "Nozare.lv" pastāstīja SIA "Latvijas piens" komunikācijas vadītāja Iveta Tomsone.

Tomsone pastāstīja, ka inovatīvo produktu konkursā piedalījās pārtikas ražotāji no visas pasaules un Trikātā ražotās "Sniega bumbas", izturot vairāk nekā 1000 produktu konkurenci, iekļuva to 400 produktu vidū, kam ir tiesības tikt dēvētam par inovatīviem produktiem.

Uzzinot par piešķirto sertifikātu, par "Sniega bumbām" lielu interesi izrādījuši arī izstādes apmeklētāji, tostarp arī Brazīlijas, Ķīnas, Vjetnamas, Apvienoto Arābu Emirātu un citu valstu pārstāvji.

""Sniega bumbas" kopā ar citiem Trikātā ražotiem sieriem - Šveices tipa sieru "Trikantālers", kas eksporta tirgos tiek pārdots ar nosaukumu "Lettlander", Tilzītes jeb Krievijas tipa sieru, bioloģiskajiem un citiem sieru veidiem, tika prezentētas zemnieku uzņēmuma "Latvijas piens" stendā. Šis uzņēmums gada beigās sāks sieru ražošanu, pakāpeniski pārņemot kooperatīvam "Trikāta KS" piederošās AS "Trikātas siers" ražošanas tradīcijas," pastāstīja Tomsone.

Paredzēts, ka "Latvijas piens" 80% produkcijas eksportēs.

Tomsone norādīja, ka Vācijas patērētājiem Trikātā ražotā produkcija jau ir zināma. ""Sniega bumbas" ar nosaukumu "Schneeballe" un "Trikantālers" ar nosaukumu "Lettlander" Vācijas lielveikalu tīklā "Edeka" kā Latvijas zemnieku produkts tiek pārdots jau kopš pērnā gada," teica SIA "Latvijas piens" komunikācijas vadītāja.

Savukārt "Latvijas piena" valdes priekšsēdētājs Raimonds Freimanis uzsvēra, ka pieprasījums gan pēc uzņēmuma ražotajiem Šveices tipa apaļajiem sieriem, gan Krievijas un Holandes tipa sieriem, kuru eksportu uzņēmumam līdz šim ierobežoja AS "Trikātas siers" mazās ražošanas jaudas, ir augsts.

"Sākot siera ražošanu "Latvijas pienā", varēsim palielināt piegādes gan Vācijas tirgum, gan Krievijai, gan citām valstīm.

Esam droši arī par industriālo produktu - vājpiena koncentrāta un krējuma - noietu, ko "Latvijas piens" ražo kopš jūnija beigām, jo eksporta partneru interese par to pieaug," teica Freimanis.

Tomsone uzsvēra, ka starptautiskā izstāde "SIAL" Parīzē ir viena no nozīmīgākajām pārtikas izstādēm pasaulē, kas tiek rīkota kopš 1964.gada.

"Izstādē tiek akcentēta pārtikas sektora inovācija, un tās apmeklētāji ir pamatā nozares profesionāļi - pārtikas un dzērienu vairumtirgotāji, tirgotāju kooperatīvi, pārtikas industrijas pārstāvji. Izstādi ik reizi apmeklē vidēji 136 000 cilvēku no kopskaitā 200 pasaules valstīm," teica "Latvijas Piena" komunikācijas vadītāja.

SIA "Latvijas piens" ir Latvijas zemnieku kooperatīviem "Trikāta KS", "Dzēse" un "Piena partneri KS" piederošs uzņēmums, kurā apvienojušies vairāk nekā 600 Latvijas piensaimnieku. "Latvijas piens" izveidots ar mērķi efektīvi pārstrādāt Latvijā ražotu pienu augstas kvalitātes produktos, stabilizēt situāciju piena nozarē valstī, nodrošinot garantētu iepirkumu un iespējami labāko cenu kooperatīvu biedru saražotajam pienam.

Saimniecisko darbību "Latvijas piens" sācis šī gada vasarā.

Komentāri 1

Jā , tas tik ir sasniegums !

Nu , super ! Ar vienkāršiem līdzekļiem ir atrasts līdzeklis kā ap*** cilvēkus . Sniega bumbas ir produkts , ko katrs ,ar piecreiz mazākiem ieguldījumiem, var sagatavot mājās pats. Tas ir vienkārši ,bez izdomas un sen zināms katrai sevi cienošai saimniecei. Stulbajai Eiropai tas varbūt ir brīnums , bet šeit uz vietas gan vajadzētu kaunēties pirkt saviļātas biezpiena bumbiņas eļļā ar ķiploku un citām piedevām. Vai nav naudu kur likt ?

pirms 8 gadiem, 2012.11.04 11:36

Beverīnas novads