Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī ēveliešiem Burtnieku novada Uzņēmēju gada balvas

Burtnieku pagasta kultūras namā norisinājās Burtnieku novada pašvaldības organizētā konkursa “Uzņēmēju gada balva 2016” apbalvošanas ceremonija, kurā tika godināti tie novada uzņēmēji, kas aktīvi darbojas savā nozarē un sekmē novada uzņēmējdarbības vides attīstību. 

Lai noteiktu tos komersantus, kuri aizvadītajā gadā bija paši labākie, sniedzot ieguldījumu novada labklājības veidošanā un popularizējot Burtnieku novada vārdu reģionālā, nacionālā un starptautiskā mērogā, pašvaldība talkā sauca novada iedzīvotājus. Proti, kādai no 13 nozaru un tematiskajām nominācijām, kā arī galvenajam titulam “Gada uzņēmējs”, pretendentus varēja pieteikt ikviens.

Kopumā šogad konkursam tika pieteikti 70 pretendenti. Uzvervētāju nozaru un tematiskās nominācijās noteica iedzīvotāju balsojums, kopumā tika saņemts vairāk nekā pieci tūkstoši balsu. Taču uzvarētāju nominācijā “Gada uzņēmējs 2016” izvēlējās žūrija.

Par Burtnieku novada “Gada uzņēmēju 2016” kļuva SIA “Firma “Valdeko””. Šis uzņēmums atzinību izpelnījas ar to, ka “Valdeko” nav tikai degvielas uzpildes stacija, kurā var “uzpildīties”, nomazgāt vai salabot auto. Tā ir vieta, kur ģimenei ieturēt maltīti, aplūkot dzīvniekus mini zoo un pavadīt brīvo laiku “Valdeko” organizētajos ģimeņu rītos un sporta pasākumos. 

Nominācijā “Gada lauksaimnieks augkopības nozarē” balvu ieguva ZS “Ķelles”. “Ķelles” atrodas Rencēnu pagastā un tajās saimnieko Gatis Garselis. Saimniecības pamatdarbības nozare ir augkopība. Tiek audzēti graudaugi – kvieši, mieži un auzas, kartupeļi. 

Nominācijā “Gada lauksaimnieks lopkopības nozarē” balvu ieguva SIA “Burtnieku Zirgaudzētava”. Zirgaudzētava atrodas Burtnieku pagastā. Tā šobrīd ir vienīgā lielā zirgaudzētava Latvijā, kas nodarbojas ar zirgu audzēšanu un pārdošanu. Uzņēmuma zirgi ir ļoti pieprasīti, un visnotaļ bieži tie kļūst par čempioniem jāšanas sportā.


Bet nominācijā “Gada lauksaimnieks dārzkopības nozarē” balvu saņēma ZS “Bušas”. Jāņa Lucāna zemnieku saimniecība “Bušas” dibināta 1993. gadā un šobrīd audzē gurķus, kas tiek realizēti ar kooperatīvās sabiedrības “Baltijas dārzeņi” starpniecību un iegādājami lielākajās mazumtirdzniecības veikalu ķēdēs. Vienas sezonas laikā tiek iegūtas divas ražas un novākti aptuveni 300 tonnas gurķu.

Nominācijā “Gada bioloģiskā saimniecība” balvu ieguva ZS “Čivuļi”.  Saimniecība jau 11 gadus saimnieko bioloģiski.  “Čivuļi” bija pirmie, kuri Ēveles pagastā sāka savvaļā bioloģiski audzēt gaļas liellopus. Pašlaik saimniecībā ir 60 liellopi, no kuriem lielākā daļa jaunlopu tiek eksportēti. 


Balvu nominācijā “Gada ražotājs” ieguva SIA “Valmiermuižas alus”. Uzņēmuma darbības sfēra  –  uz tradīcijām un kvalitāti balstītu dzērienu brūvēšana. Uzņēmuma vārds šobrīd nav svešs nevienam. Valmiermuižā darītais alus ir Latvijas vēstnesis pasaulē, kas aicina iepazīt  gan Latviju, gan Burtnieku novadu.  


Nominācijā “Gada tūrisma uzņēmums” balvu saņēma SIA “Avoti Atpūta”. Valmieras pagastā esošais atpūtas komplekss piedāvā aktīvo atpūtu, telpas svinībām un nakšņošanu. Pērn atpūtas kompleksā izveidots “Avotu” golfa laukums. Deviņu bedrīšu golfa laukums ir sestais pasaules golfa standartiem atbilstošais laukums Latvijā.


Balvu  nominācijā “Gada amatnieks” ieguva SIA “Svenne”.  Jurģa un Ievas Sīmansonu uzņēmums SIA ‘’Svenne’’ atrodas Rencēnu pagastā. Uzņēmumam ir trīs darbības virzieni: metāla dizaina un kalumu darbnīca, akmens un dizaina sveču izgatavošana, grafiskais dizains un zīmolu izstrāde. 


Bet nominācijā “Gada mājražotājs” balvu saņēma jaunā uzņēmēja Aija Kleimane, kura ir dizaina zīmola “Eike” īpašniece. Aija veido sietspiedes apdrukas, metāla dizainu  un  gaismas  instalācijas.  

Nominācijā “Gada pakalpojumu sniedzējs” balvu ieguva ZS “Jaunstokas”. Saimniecībā Rencēnu pagastā, saimnieko Mārtiņš Brencis. Uzņēmumā tiek audzētas zemenes, kā arī tiek sniegti transporta pakalpojumi – autobusu izīrēšana tūrisma braucieniem vai vienkārši pasažieru pārvadājumi.

Bet nominācijā “Jaunais uzņēmējs” balvu ieguva Aldis Trēziņš, kurš  saimnieko Rencēnu pagastā.  Aldis ir nodibinājis saimniecību SIA ”Lizagro”,  kuras darbības virzieni ir gaļas lopkopība un lauksamniecības pakalpojumi. Saimnieks divu gadu laikā veiksmīgi attīstījis savu uzņēmumu, iegādājoties un atjaunojot padomju laiku fermu.

Nominācijā “Gada jaunums” balvu saņēma IK “Temīda V”. Komersanta pamatdarbības virziens ir juridiskie pakalpojumi, savukārt papildus darbība ir mākslinieciskā jaunrade jeb dekupāža. Uzņēmuma īpašniece savus dekupētos darbus realizē tirdziņos un pēc individuāla pasūtījuma.

Balvu nominācijā “Ģimene lauku sētā” ieguva Karnātu ģimene. Ēveles pagasta “Dziļleju” mājās ģimene sāka saimniekot pirms divpadsmit gadiem. Karnāti ir sakopuši seno māju, saimniecības ēkas un izveidojuši dīķi. Ģimene saimnieko bioloģiski, audzējot gaļas liellopus. Karnātu ģimene darbos iesaistās visi kopā: saimnieks nes atbildību par lopiem un barības sagatavošanu, saimniece atbild par grāmatvedību un realizāciju, bet bērni ir palīgi, kas saimniekošanu vēl tikai mācās.

Taču nominācijā “Rītdienas uzņēmējs” balvu ieguva 17 gadus jaunais kokamatnieks Jānis Paulis Dzirkalis. Puisis taisa visdažādākās lietas no koka, sākot ar sviesta nazīšiem un beidzot ar molbertiem. Lai gan Jānis Paulis, kā pats atzīst, vēl tikai mācās kokapstrādi, viņš jau ir izveidojis pats savu darbnīcu vecajā graudu uzglabāšanas tornī,  ar panākumiem piedalījies vairākos konkursos, tirdziņos. 

Konkurss Burtnieku novada “Uzņēmēju gada balva 2016” norisinājās jau ceturto reizi. Tas tiek rīkots, lai parādītu, ka Burtnieku novads ir bagāts ar veiksmīgiem uzņēmumiem, kuri prasmīgi strādā savā nozarē, nodrošinot darba vietas gan mūsu novada, gan kaimiņu novadu iedzīvotājiem. Ar konkursa palīdzību Burtnieku novada pašvaldība saka paldies visiem tiem, kas izvēlējušies strādāt un darboties novadā.

Burtnieku novads