Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Burtnieku gudrības darbnīcā

Ceturtdien, 26. oktobrī, Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Burtnieku novada jauniešu centrā notiks projekta “Burtnieku pils tīstokļus meklējot” ceturtā Burtnieku gudrības darbnīca. Šoreiz pie Burtnieku novada Sociālā dienesta darbiniekiem, klientiem un citiem iedzīvotājiem ar nodarbībām viesosies deju un kustību terapeite Santa Grīnfelde, māksliniece Krista Briģe un žurnāliste Laima Slava.

Horoegrāfes, deju un kustību terapeites, laikmetīgās dejas un skatuves kustības pasniedzējas Santas Grīnfeldes vadībā Burtnieku gudrības darbnīcas dalībnieki apgūs autentiskās kustības metodi. Šī metode, kas tiek pielietota deju un kustību terapijā, radošajās un meditācijas praksēs, radusies 1950. gados kā modernās dejas un K. G. Junga analītiskās psiholoģijas savienojums. Autentiskā kustība palīdz nonākt pie pilnīgākas sevis izpratnes un savu iekšējo resursu apzināšanās, attīsta prāta un ķermeņa apzinātību, veicina klātesamības izjūtu un rosina atklāt jaunus kustību rakstus pašam sevī, ieklausoties sava ķermeņa vēstījumā. 

Pēc auteniskās kustības nodarbības sekos rokdarbu darbnīca „Radi ar ķermeni”, ko vadīs  scenogrāfe, dizainere un fotogrāfe Krista Briģe. Darbnīca noritēs divās daļās: pirmajā daļā tiks apgūta vienkārša rokdarbu tehnika, radot sev stilīgu suvenīru, bet otrajā – tiks pārbaudīts, ko vēl ar šķietami garlaicīgiem rokdarbiem iespējams izdarīt. 

Latvijas Radio 1 raidījuma “Kultūras rondo” žurnāliste Laima Slava aicinās Burtnieku gudrības darbnīcas dalībniekus uz sarunu par laikmetīgās mākslas nozīmi un lomu mūsdienu sabiedrībā. Diskusijā tiks pārrunāta arī darbnīcas dalībnieku pieredze iepriekšējā tikšanās reizē, kad tika piedāvāta iespēja noskatīties trīs laikmetīgās dejas izrādes.

Sadarbībā ar Burtnieku novada Sociālo dienestu projekts “Burtnieku pils tīstokļus meklējot” turpināsies līdz 2018. gada martam. Pulcējot iedzīvotājus no visiem novada pagastiem, Burtnieku gudrības darbnīcas notiks kopumā sešas reizes. 

Projekta kuratore Inta Balode stāsta: “Darbnīcu mērķis ir izmantot dažādas mākslas un sarunu formas par pamatu diskusijai par vērtībam, attieksmi pret sevi, savu novadu, savu valsti. Mēs vēlamies celt iedzīvotāju pašapziņu, drosmi iesaistīties, riskēt un ticēt, ka visi cilvēki ir pelnījuši vienlīdzīgu attieksmi un katra spēkā ir ko mainīt. Atvedot uz Burtnieku novadu profesionālus pedagogus un māksliniekus no Latvijas un ārzemēm, tiek sekmēta kvalitatīva satura pieejamība ārpus ģeogrāfiskiem centriem. Svarīgi, ka darbnīcas notiek veselas sešas reizes – dalībnieki iepazīst viens otru, tiekas atkārtoti, dalās notikumos un pārdomās, kas radušās starp tikšanās reizēm. Jau tagad jūt pilnīgi cita līmeņa atklātību nekā pirmajā darbnīcā. Ir labi, ka kopā darbojas sociālie darbinieki un viņu klienti. Sociālie darbinieki gūto pieredzi nodod tālāk, darbojas kā multiplikatori.” 


Burtnieku novads