Burtnieku novadā ieripo elektromobilis! 2

Pirmdien, 20. oktobrī, Burtnieku novada pašvaldības Attīstības nodaļa saņēma videi draudzīgo Volkswagen markas automobili „VW e-Up!”, kas ir aprīkots ar elektrodzinēju. Ideja iegādāties elektromobili nav balstīta tikai uz ekonomiskiem apsvērumiem, bet tas arī iegādāts, domājot par CO2 izmešu dabā samazināšanu.

 „Priecājos, ka guvām deputātu atbalstu šim projektam. Turpmāk varēsim pa Burtnieku novadu pārvietoties videi draudzīgi. Elektromobilis arī krietni samazinās izmaksas par degvielu un mašīnas iegāde ātri vien atmaksāsies,” pārliecināta ir Attīstības nodaļas vadītāja Kristīne Auziņa. 

Tiesības piegādāt elektromobili Burtnieku novada pašvaldībai ieguva SIA "Moller Auto Latvia". „Lai nobrauktu 100 kilometrus, tas izmaksā aptuveni 2 eiro. Arī spēkrata ekspluatācijas izmaksas ir būtiski mazākas nekā automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem. Pašvaldībai elektromobiļa apkope piecu gadu laikā izmaksās aptuveni 300 eiro. 

Ar pilnībā uzlādētu elektromobiļa bateriju ir iespējams nobraukt 160 kilometrus, kas ir pietiekami, lai varētu droši doties braucienos pa visu Burtnieku novada teritoriju,” stāsta SIA "Moller Auto Latvia" pārstāvis Toms Saulītis.

 Elektromobiļa glabāšanai un akumulatoru uzlādēšanai pie Valmieras pagasta pārvaldes ēkas (Vanagu ielā 4, Valmiermuižā) ir izveidota stāvvieta un uzlādes stacija, kur četrās stundās var pilnībā uzlādēt elektromobiļa akumulatoru.

 Burtnieku novada pašvaldība automobili „VW e-Up!” iegādājusies, saņemot Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) atbalstu projektam "Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana - atbalsts elektromobiļu ieviešanai Burtnieku novada pašvaldībā". KPFI finansējuma pieprasījums tika iesniegts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Vides investīciju fonda izsludinātajā konkursā. Kopējās projekta izmaksas ir 26 273 eiro.

Komentāri 2

nu nu

Ar ieslēgtu pečku nekur tālu neaizbrauksi...

pirms 6 gadiem, 2014.10.22 22:36

nazis

Pa Valmieru braukt ar šādu mašīnu būtu tīrā bauda, bet lauku teritorijā šaubos vai tā ir labākā izvēle. Tie kilometri salasās gluži nemanot.

pirms 6 gadiem, 2014.10.23 21:04

Burtnieku novads