Burtnieku novada pašvaldības domei ievēlēta jauna vadība 2

Trešdien, 15. oktobrī, Burtnieku novada pašvaldības domes sēdē ievēlēts gan jauns priekšsēdētājs, gan vietnieks. Turpmāk pašvaldību vadīs Kārlis Sedvalds (Latvijas Zaļā partija), bet par viņa vietnieku iecelts Raimonds Indrāns (Vidzemes partija).Kārlis Sedvalds bija vienīgais kandidāts, ko deputāti izvirzīja priekšsēdētāja amatam. 

Ar deviņām balsīm „par” K. Sedvalds tika ievēlēts par jauno domes priekšsēdētāju.„Novads ir tikai viens un vēlētāji mums ir tikai vieni – tur nekas nemainās. Mums, deputātiem, turpmāk būs vairāk atklātības un sarunu, lai šādi konflikti neatkārtotos. Radikālas pārmaiņas arī nevēlos ieviest, jo uzskatu, ka pašvaldībā ir spēcīga administrācija, kura strādā labi.

 Zinu, ka arī katrs deputāts strādā tā, lai tauta viņu pamanītu un viņš tiktu ievēlēts arī nākamajā sasaukumā,” tikko pēc ievēlēšanas domes priekšsēdētāja amatā pauda Kārlis Sedvalds. 15. oktobra Burtnieku novada pašvaldības domes sēdē jautājumu par jauna priekšsēdētāja ievēlēšanu izskatīja, jo tika saņemts deputātu iesniegums par neuzticības izteikšanu līdzšinējam priekšsēdētājam Edvīnam Straumei (Vienotība).

 Esošā domes koalīcija vairs nespēja nodrošināt balsu vairākumu, tāpēc ar astoņām balsīm „par” E. Straume atbrīvots no ieņemamā amata.  „Secinājumu ir daudz. Jau novada izveidošanas sākumā mēs pieļāvām vairākas kļūdas, kuras pēc tam vairākkārtīgi esam atkārtojuši. Aicinu deputātus turpmāk strādāt vienotā komandā un veidot dialogu arī ar opozīciju. Tikai tā mēs spēsim virzīties uz priekšu.

 Tāpat jaunajai vadībai novēlu izturību, jo priekšsēdētāja un vietnieka amats nav astoņu stundu darba diena. Tas ir pienākums pret vēlētājiem un reizē arī misija,” domes sēdē deputātus uzrunāja līdzšinējais domes priekšsēdētājs Edvīns StraumeSavukārt domes priekšsēdētāja amatam deputāti izvirzīja divus kandidātus – Raimondu Indrānu un pirms mēneša no šī amata atbrīvoto Aleksandru Ločmeli (Vienotība).

 Par R. Indrānu savas balsis atdeva astoņi deputāti, bet par A. Ločmeli divi. Tādējādi R. Indrānu ievēlot par priekšsēdētāja vietnieku. 

Komentāri 2

//

Raksta autoram vismaz reizi vajadzēja pārlasīt savu murgu, vienas vienīgas pretrunas un kļūdas

pirms 6 gadiem, 2014.10.16 11:56

Burtnieku novads