Burtnieku novadā viesojas Taipejas misijas pārstāvji

Februāra beigās Burtnieku novadu apmeklēja Taipejas misijas Latvijas Republikā vēstnieks Gary K.Y. Ko ar kundzi. Viņi tikās ar novada vadību, apmeklēja sociālo dienestu, apskatīja topošo Valmieras pagasta bērnu dārzu, kā arī apmeklēja Valmiermuižas alus darītavu.

Taipejas misijas Latvijas Republikā un Burtnieku novada pašvaldības draudzība aizsākusies jau 2013. gada vasarā. Misijas pārstāvji novadam piešķīra līdzekļus sociālā dienesta vajadzībām – dažādu izglītojošu materiālu un inventāra iegādei.

 Burtnieku novada apmeklējuma laikā misijas pārstāvji klātienē iepazinās ar sociālā dienesta darbu un apskatīja jauniegādāto smilšu terapijas inventāru, koka rotaļlietas, izglītojošās grāmatas un kompaktdiskus ar meditācijas nodarbībām nepieciešamo mūziku.Taivāniešus ieinteresēja Valmieras pagasta pirmsskolas izglītības iestādes būvniecība un viņi atzinīgi izteicās par ēkas projekta piemērotību bērnu vajadzībām. 

Tāpat tika apspriesti tūrisma un uzņēmējdarbības jautājumi, kas ir potenciālās abu pušu sadarbības jomas nākotnē. Taipejas misija Latvijas Republikā ir Ķīnas Republikas (Taivānas) pārstāvniecība Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Pārstāvniecības galvenā misija ir būt par sadarbības tiltu starp Ķīnas Republiku (Taivānu) un Baltijas valstīm ekonomikas, kultūras, izglītības, zinātnes un citās jomās.

Burtnieku novads