Ēvelē top pašiem sava Gaismas pils 4

Līdz šā gada beigām jaunizveidotā Ēveles pagasta pārvalde pārcelsies uz vietējās skolas ēku. Pašlaik telpās notiek remonts.

Vakar "Ziemeļlatvija" viesojās Ēvelē, lai iepazītos ar jauno pagasta pārvaldes vadītāju Modri Valmieru un uzzinātu, kas pašlaik notiek pagastā. Līdz šim M. Valmiers pagastā bija Saimniecības daļas vadītājs, bet bijusī Ēveles pagasta padomes priekšsēdētāja Inese Gaumane veiks Burtnieku novada deputātes un novada Attīstības nodaļas speciālistes pienākumus.

 

Būs pašiem sava Gaismas pilsŠobrīd M. Valmiera prātu aizņem gaidāmā pārvaldes pārcelšanās uz jaunajām telpām, līdzšinējās pagasta pašpārvaldes ēkas, kur vēl atrodas bērnudārzs un bibliotēka, iekonservēšana, kā arī jaunās bibliotēkas un sabiedriskā interneta punkta izveide. Pārvaldē apmeklētājus pieņems sekretāre - lietvede, sociālā un Bāriņtiesas darbiniece, kabinets būs arī I. Gaumanei un M. Valmieram.

 

Bibliotēka atradīsies ēkā netālu no skolas, kas kādreiz bijusi dzīvojamā māja skolotājiem. Topošajā bibliotēkā jau ir ievilkta apkure, nojaukts līdzšinējais lievenis, pavisam drīz būs jauni logi. Plānots, ka bibliotēka, tāpat kā pagasta pārvalde, būs pieejama cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām. Savukārt bērnudārza bērniem grupas telpas arī būs skolā.

 

Netālu notiek rakšana darbi, jo šoruden skolu vairs neapkurinās ar malku, bet ēkas apsildīšanai izmantos zemes dzīļu siltumenerģiju. Lielākā daļa no 200 tūkstošiem latu, ko pagasts saņēma kā valsts dotāciju pēc apvienošanās, tērēs jaunās apkures sistēmas izveidei.

 

 

Šo siltumu saņems arī bibliotēkas ēka un pagasta pārvalde. Kādu laiku sporta zāli gan vēl apkurinās ar malku, bet plānots, ka siltuma ierīkošanas projekta 2. kārtā moderno apkures sistēmu ierīkos arī sporta zālē.

 

Nākotnē - moderns veco ļaužu namsĒvelieši Burtnieku novada domei prezentējuši projektu par pagasta sociālā nama modernizāciju un labiekārtošanu. M. Valmiers atzīst - grūti gājis, bet būtu tagad neprāts vējā palaist Eiropas Savienības piešķirtos 150 tūkstošus latu, lai varētu īstenot pagastam vajadzīgo sociālo projektu.

 

Netālu no Ēveles evaņģēliski luteriskās baznīcas atrodas ēka, kur jau pašlaik mīt trīs vientuļie sirmgalvji. Plānots, ka šeit varēs dzīvot vismaz astoņi pensionāri, kuriem būs sava istaba ar ierīkotu vannas istabu. Projektā iecerēts, ka ēku un ūdeni sasildīs saules baterijas, kas būs novietotas uz jumta.

 

Kādā no nākamajiem laikraksta "Ziemeļlatvija" numuriem stāstīsim par Ēveles skolas dzīves aktualitātēm.

 

Vairāk foto ŠEIT!

Komentāri 4

PSRS

Mulki, 200000 izteret siltumsuknim. Ja m3 maksa kaut 20 ls=10000m3. Neticu ka gadaa sadeg 100m3, bet 100 gadus suknis nestradaas.

pirms 11 gadiem, 2009.09.09 12:27

Ilze

Un pēc gada skolu likvidēs ,kur vadītājiem galva,nauda atkal būs ieguldīta un čušs. Skolu modernizē,bet skolas senatnīgo stilu aizmirst,kur vecās skolas jaukie rūtotie logi .ai ,ai ,ai , tā mēs saglabājam visu seno un mīļo .....

pirms 11 gadiem, 2009.09.09 13:08

Prieks, ka vispār kas notiek. Vismaz sociālā vide top nedaudz draudzīgāka.
Tomēr... labprāt vēlēstos arī uzzināt kādas darbības tiks veiktas, lai rastos līdzekļi šo sociālo vidi noturēt ilgāku laiku, lai šie projekti nebūtu viendienīši. Jo tērēt protam, bet vai radīt?
Agrākā kokrūpniecība iznīkusi, tūrisms... reāli tikai viena vieta Ēveles pagastā, kas piesaista naudu budžetam. Nemāku neko teikt par lauksaimniecību.Tāda sajūta, ka plāno dzīvot uz parējo novada pagasta rēķina.
Piedodiet, bet jaunieši neatgriežas, lai radītu ko jaunu pagastā. Varbūt iepriekšējās pagasttelpas izmantot, kā mūsdienīgi saka, "biznesa inkubatoru" radīšanai. Var jau mājās stradāt, kad bērni apkārt skraida un ir citas lietas, kas novērš no papīru darbiem, bet tas nav efektīvi. Pietiek, ja uz šo inkubatoru izdala vienu grāmatvedi, kas palīdz tikt galā ar ciparu lietām. Bet es jau aizsapņojos, kas tāds būs iespējams tikai tad, kad cilvēkiem izbeigsies niķis lūrēt otra maciņos un jaunas idejas apmētāt ar akmeņiem.

pirms 11 gadiem, 2009.09.09 15:49

Uldis

Vai,Dieviņ, vai tad vēl Antons strādā?Nē ,nu viņš gan bij foršs učiks .Lai veicās!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.10 21:40

Burtnieku novads