Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ēvelieši iegūst balvas nominācijās “Gada tūrisma uzņēmums”, “Gada mājražotājs” un “Jaunais uzņēmējs”

Piektdien, 15. aprīlī, jau trešo gadu pēc kārtas Burtnieku pagasta kultūras centrā tika godināti konkursa “Burtnieku novada uzņēmēju gada balvas 2015” laureāti. Kopskaitā apbalvojumus saņēma 26 uzņēmēji. Konkursa galvenajā nominācijā “Gada uzņēmējs 2015” balvu ieguva zemnieku saimniecība “Lelles”. 

Lai noteiktu labākos un uzņēmīgākos novada uzņēmējus, Burtnieku novada pašvaldība aicināja gan iedzīvotājus, gan uzņēmējus būt aktīviem un pieteikt pretendentus “Burtnieku novada uzņēmēju gada balvai 2015”. Attīstības nodaļas vadītāja Kristīne Auziņa atzīst: “Šogad konkursā pieteikti kopskaitā 42 pretendenti 10 nozaru un tematiskajās, kā arī galvenajā nominācijā “Gada uzņēmējs”. Lai arī pieteikumu skaits gadu no gada nedaudz svārstās un šogad nav pats augstākais,  2015. gada uzņēmēju balvas konkurss ir bijis īpašs, jo esam saņēmuši rekordlielu balsotāju skaitu – vairāk nekā 550 – kuri par izvirzītajiem kandidātiem visās nominācijās balsis ir nodevuši gan aizpildot balsošanas anketas internetā, gan visās pagastu pārvaldēs papīra formātā. Par to mums īpašs prieks, jo esam gandarīti, ka trīs gadu laikā konkurss ir kļuvis ļoti populārs ne vien novada iedzīvotāju vidū, bet arī ārpus tā robežām.”

Konkursa uzvarētāji:

Uzņēmēju godināšanas pasākuma galveno balvu “Gada uzņēmējs” ieguva Matīšu pagasta Jāņa un Līvijas Leļļu Zemnieku saimniecība „Lelles”, kas dibināta 1998. gadā, un par savu nozari izvēlējusies cūkkopību un graudkopību. Šobrīd saimniecībā ir aptuveni 1000 cūku, bet nodarbinātas ir četras personas. Viens no lielākajiem ieguvumiem ir tas, ka ¾ no cūkām nepieciešamās barības tiek nodrošinātas ar pašu izaudzētajiem graudiem. Savukārt saražotā produkcija tiek realizēta veikalos Valmierā, Limbažos un Mazsalacā. Par spīti Āfrikas cūku mēra dramatiskajai izplatībai Vidzemē kopš 2014. gada, kas skāra arī Matīšu pagastu, un līdz ar to noteiktajiem cūkgaļas tirdzniecības ierobežojumiem, ZS “Lelles” ir spējušas pabeigt 2015.gadu bez ievērojama apgrozījuma krituma un investējušas vairāk nekā 120 000 eiro, izbūvējot mēslu un vircas krātuvi.

Nominācijā “Gada lauksaimnieks” šogad tika sveikti uzņēmēji trīs nozarēs – lopkopības, augkopības un dārzkopības. 

Nominācijā “Gada lauksaimnieks - augkopībā” uzvarēja Valtera Etmaņa zemnieku saimniecība “Bērziņas”, kas dibināta 1992. gadā Matīšu pagastā. Pašlaik apsaimniekotajā zemē tiek audzēti dažādi graudaugi. Papildus saimniecība sniedz transporta pakalpojumus un izstrādā  mežus, iegūta pieredze arī lopkopībā un kokmateriālu ražošanā. Gan pašu spēkiem, gan izmantojot kredītus un piesaistot Eiropas Savienības fondu projektu līdzfinansējumu iegādāta jauna, moderna un augstražīga tehnika lauksaimniecības vajadzībām. 2015. gadā saimniecībā investēti vairāk nekā 230 000 eiro, pabeidzot tehnikas novietnes būvniecību.

Šajā nominācijā tika apbalvotas arī ZS “Bušas” un ZS “Taurnieki”. 

Nominācijā “Gada lauksaimnieks – lopkopībā” uzvarēja Aināra un Ievas Melbāržu piemājas saimniecība “Aizmeži” Vecates pagastā, kurā, saimniekojot vien divus gadus, izdevies izveidot ganāmpulku no 42 aitu mātēm un 2 teķiem. Īsajā laikā izdevies iegūt arī nepieciešamo izglītība, zināšanas un pieredzi.  

Šajā nominācijā tika apbalvotas arī ZS “Vecbeņči”, ZS “Vairogi”, ZS “Lelles” un piemājas saimniecība “Puriņi”.  

Savukārt nominācijā “Gada lauksaimnieks – dārzkopībā” uzvarēja SIA “Stādaudzētava Zaļā Oāze” Rencēnu pagastā, kurā šobrīd saimnieko Dace Lohina un Ilze Tīlika. Papildus iespējai iegādāties dažnedažādus stādus, ekskursantu grupām tiek piedāvāts apmeklēt stādaudzētavu, kurā iespējams apskatīt, kā vienā saimniecībā aug viengadīgas un daudzgadīgas puķes, dekoratīvo koku un krūmu stādi, kā arī ekoloģiski tīri dārzeņi un augļi.

Šajā nominācijā tika apbalvotas arī AS “Latvijas valsts meži” Valmieras kokaudzētava un dārzniecība “Rudzīši”. 

Par “Gada ražotāju” šogad tika pasludināta SIA “Vidzemes logi”, kas dibināta 2013. gadā, tās īpašnieki ir Ervīns un Inga Broki. Logu ražotnē tiek ražoti kvalitatīvi un energoefektīvi PVC logi, durvis un stiklotās konstrukcijas pēc individuāliem pasūtījumiem. SIA “Vidzemes logi” ir mobils uzņēmums – logus un durvis iespējams iegādāties visā Latvijā un arī ārpus tās robežām, sazinoties pa e-pastu, telefonu vai aizpildot kontaktformu uzņēmuma mājas lapā. 

Nominācijā “Gada tūrisma uzņēmums” uzvarēja zemnieku saimniecība “Ķempēni”. Lauku māja “Ķempēni” Ēveles pagastā ir lieliska vieta, kur piepildīt ieceres par kāzu vai citu pasākumu rīkošanu lauku vidē. 19. gadsimta beigās celtās muižas kalpu mājā jutīsies ērti pat 120 viesi, bet vasarās lauku sētā ir iespējams uzņemt pat 300 sporta spēļu dalībniekus, kurus cienās ar pašu audzētiem, ekoloģiski tīriem gardumiem, aicinās nopērties īstā lauku pirtī, bet no rīta modinās ar gaiļa dziesmu. 

Šajā nominācijā tika apbalvotas arī ZS “Rūķīši” viesu māja “Saulītes”, ZS “Vildēni” un biedrība “Valmiermuižas jātnieku skola”.

Svinīgajā godināšanas pasākumā par Burtnieku novada “Gada amatnieku” kļuva Jānis Sirmais. Burtnieku pagasta “JS koka ietu darbnīcā” iesākumā ar finiera zāģīti tika izzāģētas dažādas figūras un mežģīnes, bet tagad izstrādājumi top, izmantojot CNC darba galdu un lāzergravēšanas iekārtu. Pieejama fotogrāfiju gravēšana kokā, dažādu suvenīru, oriģinālu dāvanu izgatavošana. Radīts arī nišas produktu kopums – aksesuāri kāzām, kuriem tiek iedots savs rokraksts un īpašs dizains. Papildus tam tiek izgatavotas koka spēles, rotaļlietas, kā arī dažādas koka detaļas.

Šajā nominācijā tika apbalvotas arī Rencēnu aušanas darbnīca un SIA “Svenne”. 

Titulu “Gada mājražotājs” ieguva Anete Kurpniece, kura plašāk pazīstama ar savu radošo stūrīti ''Aņ Stūrītis'', kas tika izveidots 2009. gadā Ēveles pagastā. Anete izgatavo dažādus papīra darbus kāzām, jubilejām, kristībām un korporatīvajiem pasākumiem. Darbu sortiments ir ļoti plašs – sākot no ielūgumiem, galda kartēm, noformējuma atribūtikas, beidzot ar dažādām telpu un galda dekorācijām. Anetes nodarbošanās ir hobijs un  sirdslieta, bet reizē arī neliels bizness, kuram tiek veltīta liela daļa brīvā laika.

Šajā nominācijā tika apbalvots arī IK “Valmiermuižas trusis”.

Nominācijā “Gada pakalpojumu sniedzējs” uzvarēja Leila Rogačova, kura savā masieres kabinetā piedāvā iespēju uzlabot veselību un relaksēties, izbaudot SPA masāžas pakalpojumus. Leila ir matīšniece jau vairāk nekā 25 gadus un atzīst, ka vietējie iedzīvotāji ne uzreiz aktīvi uzsākuši izmantot viņas sniegtos pakalpojumus, taču pamazām izveidojies stabils klientu loks un nu klienti brauc ne vien no tuvējās apkārtnes, bet arī no kaimiņu novadiem – Alojas, Mazsalacas un arī no Valmieras.

Šajā nominācijā tika apbalvotas arī SIA “Firma Valdeko” un Annas Šakares ģimenes ārstes prakse. 

Par Burtnieku novada “Jauno uzņēmēju” tika atzīts Gatis Gaumanis, kurš 2015. gadā kā jaunais lauksaimnieks pārņēma gaļas liellopu, šķirnes un bioloģiskās lauksaimniecības zemnieku saimniecību „Ceļmalas” Ēveles pagastā. Ar gaļas lopkopību saimniecība ir uzsākusi darbību 2006. gada septembrī, kad no Bavārijas tika ievestas 20 grūsnas „Simentāles” šķirnes teles un vaislas bullis. Saimniecība ar saviem izaudzētajiem jaunbuļļiem ir piedalījusies Pirmajā Baltijas liellopu izsolē, kā arī gaļas liellopu ciltsdarba sasniegumu demonstrējamos.  

Nominācijā “Gada jaunums” titulu ieguva SIA “Firma Valdeko” organizētie pasākumi “Valdeko Vasara” un “Valdeko Ziema”. “Valdeko Vasara” ir projekts, kas turpina projekta "Ghetto Alianse" Valmiera aizsākto pasākumu organizēšanu. Visas vasaras garumā projekta ietvaros norisinājās turnīri ielu basketbolā, florbolā, kā arī futbolā un dažādas aktivitātes ģimenēm. Savukārt “Valdeko Ziema” ir jauns projekts, kura mērķis ir veicināt un pilnveidot aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, pavadot laiku kopā ar ģimeni un baudot ziemas aktivitātes – slidošanu un distanču slēpošanu - bez maksas.

Šajā nominācijā tika apbalvotas arī SIA “GERCINI” un SIA “Svenne”.

Godināšanas pasākumā Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Kārlis Sedvalds pateicās visiem uzņēmējiem par ieguldījumu novada attīstībā un novēlēja nepazaudēt ticību saviem spēkiem. Pateicības vārdus teica arī domes deputāti un administrācijas darbinieki. Visus klātesošos ar priekšnesumiem priecēja vokālā grupa “4Sound” un balles deju klubs “Valmiera”.

Konkursa „Burtnieku novada uzņēmēju gada balva” mērķis ir godināt Burtnieku novada uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību Burtnieku novadā

Burtnieku novads