Ēvelieši pievienosies Grāmatu draugu ķēdei 

Šogad Rīga pasludināta par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Tas iesāksies ar Gaismas pils atvēršanu apmeklētājiem. Kā centrālais galvaspilsētas atklāšanas notikums izsludināta tautas līdzdalības akcija – Grāmatu draugu ķēde. Ēveles pagasta bibliotekāre Aelita Punkstiņa informē, ka Grāmatu draugu ķēdē aktīvi līdzdarbosies arī Burtnieku novada bibliotekāres, tostarp arī ēvelieši. 

A. Punkstiņa stāsta, ka 18. janvārī no pulksten 12 līdz 18, pārvietojot grāmatas no rokas rokā no līdzšinējās bibliotēkas uz jauno Gaismas pili, ikviens varēs justies līdzdalīgs grāmatu pārceļošanā. Grāmatu ceļš šķērsos Daugavu, simboliski apliecinot tās nepārejošās un fundamentālās vērtības. 

Pēc dalības akcijā ēvelieši nolēmuši apmeklēt izstādes Rīgas biržas namā, kā arī Jaunajā Rīgas teātrī noskatīties teātra izrādi “Jevgeņijs Oņegins”. Pašlaik pagasta ļaudis strādā pie vienota noformējuma, lai būtu pamanāmi šajā tautas akcijā. 

A. Punkstiņa aicina arī pārējos līdzcilvēkus pieteikties šai vēsturiskajai akcijai. Reģistrēšanās Grāmatu draugu ķēdei ir jau sākusies, tādēļ, ja vien esi vismaz 16 gadus vecs, ir iespējas izvēlēties laiku un vietu, kur iesaistīties šajā akcijā. Lai pieteiktos šai akcijai, var reģistrēties “Rīga 2014” portālā.    

Burtnieku novads