Uzlabota piekļuve Burtnieka ezeram 

Vasaras izskaņā noslēdzās Burtnieku novada pašvaldības ceļa „Dambis” rekonstrukcija, kas tika veikta divās kārtās. Grants seguma rekonstrukcijas darbus uzsāka 2014. gada maijā. 

Ceļš „Dambis” ir viens no Burtnieka ezeram vistuvāk novietotajiem ceļiem, taču tā tehniskais stāvoklis bija ļoti slikts. Ceļa rekonstrukcijas rezultātā uzlabota piekļuve Burtnieka ezeram, kā arī Silzemnieku pludmalei, kur 2014. gada maijā noslēdzās vērienīgi paplašināšanas un labiekārtošanas darbi.

Sakārtojot ceļu „Dambis” un Silzemnieku pludmali, samazinājās arī atpūtnieku negatīvā ietekme uz ezera piekrastes zonu – iebrauktas sliedes, neparedzētās vietās novietotas automašīnas un atstāti atkritumi. Burtnieku novada iedzīvotāji un viesi vasarā izvēlējās atpūsties labiekārtotā pludmalē, kur ir ierīkota atpūtas vieta ar galdu un soliņiem, pārģērbšanās kabīne, atkritumu urnas, tualete un volejbola laukums. Interesanti, ka volejbola tīkls ir veidots no turpat Burtnieka ezerā pieķerto maluzvejnieku tīkliem.

 „Ar šiem darbiem mēs vietējiem iedzīvotājiem vēlamies atgriezt to, kas gadu gaitā bija zudis - Burtnieku ezeram ir labiekārtotas pludmales un Burtniekam var ērti piekļūt ikviens. Žēl, ka nevarējām labiekārtot vēsturisko Silzemnieku pludmales vietu, bet tik un tā esam saņēmuši daudz pozitīvu atsauksmju par padarīto.

 Īpaši priecē, ka pludmali iecienījušas ģimenes ar bērniem,” stāsta Attīstības nodaļas vadītāja Kristīne Auziņa. Burtnieku novada pašvaldības ceļa „Dambis” rekonstrukcija un projekta „Silzemnieku pludmales paplašināšana un labiekārtošana Burtnieka ezera krastā” tika veikta ES  Eiropas Zivsaimniecības fonda (EZF) līdzfinansētā projekta ietvaros. 

Burtnieku novads