Vecpiebalgas pilsdrupās varēs satikt īstus bruņiniekus

2016. gada 30. jūlijā no plkst. 11:00 Vecpiebalgas pilsdrupās notiks ceturtie Viduslaiku svētki "Castrum Prebalge", kuru laikā interesenti varēs sastapt īstus viduslaiku bruņiniekus, lokšāvējus, seno amatu pratējus, muzikantus un dejotājus.

Svētki veidoti ar mērķi iedzīvināt vēsturi, popularizēt to vietējā un plašākā mērogā, kā arī iesaistīt svētku apmeklētājus un interesentus vēstures izziņā caur reāliem tēliem un aktivitātēm. Svētku laikā ikvienam būs iespēja šaut ar loku, pielaikot cīnītāju bruņas un seno apģērbu, apgūt senos amatus, iesaistīties dažādās spēlēs un aktivitātēs, kā arī dejot senās viduslaiku dejas kopā ar grupu “Ballare”.

Šogad pilsdrupās varēs sastapt pārstāvjus no tādiem Latvijas vēstures rekonstruktoru un cīņu klubiem kā Heiligenberg, Vilkači, Exercitus Rigensis, Vairogs, Comturia Riga, Zvērs Archery, Baltic Sword, Baltava un Kroma Kolna bruoliste. 

No plkst. 11:00 sāks darboties amatnieku darbnīcas, bruņojuma un lokšaušanas stendi, plkst. 11:30 notiks festivāla atklāšana, kuras laikā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar pasākuma dalībniekiem – cīņu un vēstures klubiem. Plkst.12:00 apmeklētāji aicināti iesaistīties atrakcijās, spēlēs, kā arī turnīrā ar polsterētiem ieročiem. Savukārt no plkst. 13:00 apmeklētāji varēs vērot cīnītāju turnīru un no plkst. 17:00 – lielo cīņu starp Ordeņa un bīskapa karaspēkiem.

Pasākumā īpaši aicinātas piedalīties ģimenes ar bērniem, lai veicinātu jaunās paaudzes interesi par vēsturi un tās izziņu. Viduslaiku svētkus organizē biedrība “Castrum Prebalge” ar Vecpiebalgas novada domes, biedrības „Heiligenberg” un uzņēmuma BTG logistics atbalstu. 

Ieeja pasākumā – bezmaksas.

Cēsis