Audzina jaunos Igaunijas pilsoņus

Kaimiņpilsēta Valga gluži tāpat kā visur Igaunijā svin savas valsts dibināšanas 92. dzimšanas dienu. Šie svētki pēdējos gados tiek svinēti Valgas Kara muzejā.

Kara muzejs aizvien vairāk attīstās un pilnveidojas, tāpēc arī apmeklētāju svētkos pulcējas aizvien vairāk, jo īpaši bērni. Daudz darba veltīts jaunajai paaudzei, tās patriotiskajai audzināšanai.

"Bērniem ir ļoti nepilnīgs priekšstats par karu. To ir veidojusi televīzija un kino. Bērniem šķiet, ka viss ir tik vienkārši, kā to dara Rembo, Terminators un tamlīdzīgi varoņi. Viņi nespēj iedomāties, cik karš ir sarežģīts un nežēlīgs. Runājot par bruņuvilcienu, bērniem šķiet, ka tas ir kā ātrvilciens Japānā uz vienas sliedes, kurš traucas ar milzīgu ātrumu. Šīs lietas bērniem ir jāstāsta un jārāda maksimāli patiesi ar visām kara šausmām," nešaubās muzeja speciāliste Esta Metsa.

Viņa demonstrē, ar kādiem ieročiem tolaik cīnījās par Igaunijas neatkarību. Valgas muzejs pēdējā laikā ir papildinājies ar bruņumašīnu, helikopteru un citu tehniku. Šajos svētkos muzejā var sastapt arī daudz valcēniešu. Viņi visnotaļ atzinīgi izsakās par šo muzeju.

Jautāta, ar ko šie neatkarības svētki atšķiras no iepriekšējiem, E. Metsa atbild, ka ne tikai ar daudzām jaunām iniciatīvām muzejā, bet arī ar karavīru zupu, kuru nobaudīt aicināts ikviens apmeklētājs. Zupā ir mazāk kūpinātas gaļas, tā ir kļuvusi plānāka. Tas raksturo visas Igaunijas šā brīža dzīvi.

 FOTOREPORTĀŽU SKATĪT ŠEIT!

Igaunija/Valga