Igaunijā lustēsies savos Dziesmu un deju svētkos

Biedrība "Atbalsts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" iesaistījusies projektā "Dziesmu un deju svētku tradīciju saglabāšana pierobežu reģiona cilvēkiem ar īpašām vajadzībām", kuru sadarbības partneri ir igauņi. Decembra sākumā latviešiem un igauņiem notiks kopīgs pasākums Veru apgabalā.

 

Biedrības senioru deju kolektīvs "Pīlādzītis" un Smiltenes senioru koris "Mežābele" 4. decembrī dosies uz Igauniju, kur kopā ar Valgas apriņķa un Veru apgabala invalīdu organizāciju kolektīviem lustēsies savos Dziesmu un deju svētkos. Vienlaikus viņi atzīmēs arī starptautisko cilvēkiem ar invaliditāti dienu, kas pasaulē tiek svinēta 3. decembrī.

Biedrības "Atbalsts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" valdes priekšsēdētāja Diāna Vītola pastāsta, ka kaimiņu zemē paredzēta plaša programma. "Veru ieradīsimies no rīta, projekta partneri mūs vedīs ekskursijā pa pilsētu. Tad paredzētas pusdienas un svētku koncerts. No mūsējiem uzstāsies ne tikai biedrības kolektīvs, bet arī koris "Mežābele".

 

Tā kā nereti pasākumos sanāk kopā uzstāties ar "Mežābeli", arī viņi mums pievienojas šajā projektā, tad sanāk krāšņāka un daudzveidīgāka koncerta programma," tā D. Vītola. Pēc koncerta sāksies saviesīgā vakara daļa pie galdiņiem.

"Pīlādzīša" dejotājas nevar sagaidīt braucienu. "Uzstāties kopā ar igauņiem ir interesanti, var pavērot, kā viņi dejo un dzied. Cik ir lustīgi, kādas dejas iemācījušies," saka dejotāja Maija Zariņa.Šī būs reize, kad latvieši ar igauņiem savu draudzību nostiprinās vēl ciešāk. Pirmā tikšanās bija 11. septembrī Smiltenē, kad te notika līdzīgs pasākums šā paša projekta ietvaros.

Igaunija/Valga