Igaunijas prezidents apmeklē Valkas – Valgas sekretariātu 3

Pirmdien, 8.martā Valgas apriņķī viesojās Igaunijas Republikas prezidents Toomas Hendrik Ilves. Vizīti organizēja Valgas apriņķa valde, sadarbībā ar prezidenta kanceleju. Vizītes laikā prezidents apmeklēja Policijas un robežsardzes dienesta Valgas iecirkni, Valgas-Valkas kopējo sekretariātu, Valgas apriņķa Profesionālās apmācības centru, mazo uzņēmumu SIA „Zacman", tikās ar Valgas apriņķa uzņēmēju kluba biedriem.

„Cenšos apmeklēt visu Igauniju, lai būtu pārskats par notiekošo. Katrai vietai ir sava specifika, šeit ļoti skaidri iezīmējas Igaunijas un Latvijas sadarbības jautājumi," vērtē Igaunijas prezidents.

Tikšanās laikā Valgas-Valkas kopējā sekretariātā Valgas Rātsnamā, prezidents kopīgi ar Valgas apriņķa valdes vecākā vietas izpildītāju Kalev Härk, Valgas pilsētas domes priekšsēdētāju Külliki Siilak un Valgas pilsētas mēru Ivar Unt pārrunāja sadarbības stiprās puses.

Sarunas gaitā tika akcentēti arī aktuālākie pārrobežu problēmjautājumi, piemēram, pārrobežu sadarbība medicīnas pakalpojumu sniegšanā, vilciena kustība maršrutā Rīga-Tallina-Rīga, latviešu bērnu iespējas apgūt arodapmācību jaunajā Valgas profesionālās apmācības centrā, plānotā Valkas-Valgas tūristu apmeklētāju centra finansējums un citi. Par šiem un citiem jautājumiem Igaunijas-Latvijas sadarbības kontekstā Toomas Hendrik Ilves tuvākajās dienās spriedīs arī oficiālajā tikšanās reizē ar Latvijas Republikas prezidentu Valdi Zatleru. 

Savukārt Valgas-Valkas kopējā sekretariāta darbinieces - Anita Tannenberga, kura birojā pārstāv Valkas novada domi, un Liane Rosenblatt, kura pārstāv Valgas pilsētas valdi, savā stāstījumā prezidentu iepazīstināja ar sekretariāta ikdienas darbību un aktivitātēm, pastāstīja par darba koordinēšanu starp pašvaldībām un neformālām iedzīvotāju grupām, informācijas apmaiņu, valodas jautājumiem un citām aktualitātēm.

Īpaši tika uzsvērts fakts, ka sekretariāta darba telpas atrodas vēsturiski svarīgā ēkā ne vien Valkas pilsētas, bet visas Latvijas vēstures kontekstā, jo līdz pilsētu sadalīšanai tajā kopīgi strādāja latvieši un igauņi.

Tieši Rātsnamā 1917.gadā Pagaidu Nacionālā padome pirmo reizi pasludināja Latvijas autonomiju. Sekretariāta darbiniecēm prezidents personīgi pasniedza savu jauno grāmatu

„Atvērtā pasaule un nacionālās vērtības" latviešu valodā ar ierakstu. Vēl vienu grāmatas eksemplāru ar ierastu: „Ar labākajiem vēlējumiem. Toomas Hendrik Ilves. 08.03.2010." prezidents kā dāvinājumu lūdza nodot Valkas bibliotēkai un tās lasītājiem.  

Pirmo reizi sekretariāta darbinieces ar Igaunijas prezidentu tikās vizītes laikā pie apaļā galda Valkas-Valgas muitas un robežkontroles punktā īsi pirms robežu atvēršanas, otro reizi - organizējot pasākumu par godu Šengenas telpas atvēršanai. Šī pasākuma ietvaros Rātsnamā esošajās Valgas pilsētas domes telpās viesojās Toomas Hendrik Ilves un Valdis Zatlers, iemūžinot savus vēlējumus sekretariāta viesu grāmatā. Šajā reizē Igaunijas prezidents izteica vēlēšanos tikšanos rīkot sekretariātā.

Komentāri 3

zizuu

Forša bilde! Ka nesanāk starptautisks skandāls...prezidents bez galvas. :))

pirms 11 gadiem, 2010.03.10 17:28

Redakcija

Atvainojamies! Bija ieviesusies tehniska kļūme!

pirms 11 gadiem, 2010.03.10 17:38

Igaunija/Valga