Kaimiņi pārsteidz ar vērienīgu plānu

Igaunijas valdība apstiprinājusi vietējo pašvaldību investīciju atbalsta plānu, kurā iekļauts punkts arī par 30 miljoniem kronu jeb 1347000 latu piešķiršanu Valgas ģimnāzijas remontam.

 

Pilsētas līdzfinansējums šajā projektā ir 46 procenti, tomēr pēc Valgas pilsētas valdes speciālistu domām, neraugoties uz ekonomiskām grūtībām, šis ir īstais laiks projekta īstenošanai, jo būvniecības izmaksas būs gandrīz uz pusi mazākas nekā pirms gada vai diviem.

 

Par labāku klimatu skolā"Skolas ēkas remonts jāuzsāk šā gada otrajā ceturksnī, bet darbi jāpabeidz līdz 2011. gada mācību uzsākšanai. Rekonstrukcijas bāzes projekts tapa 2008. gadā, un tā galvenais mērķis ir sasniegt maksimālu energoefektivitāti un labāku iekšējo klimatu," informē Valkas un Valgas kopējā sekretariāta vadītāja Anita Tannenberga.

 

Arhitektoniski ēka saglabāsies līdzšinējā veidolā. Tiesa, nojauks fasādes sarkanos ķieģeļus, bet vietā paredzēts uzlikt īpašus fasādes paneļus ar ķieģeļu imitāciju. Logus nomainīs pret pasīvmājas tehnoloģijas principiem atbilstošiem logiem. Baseina un sporta zāles korpusā rekonstruēs zāli, izbūvēs jaunu grīdu un iekšējo balkonu, baseina galā esošajās telpās izveidos jaunu baseinu bērniem.

 

Mainīsies mācību darbsRekonstrukcijas gaitā skolā daudzviet paplašinās un pārveidos kabinetus, klases, bibliotēku, saimniecības telpas, ēdnīcu, garderobes, tualetes, ēkā būs divi invalīdu pacēlāji, pilnībā mainīsies iekšējais dizains un apdare, tiks pārbaudīta ventilācijas sistēma, pie ieejas būs jauna nojume, skolas teritorijā nomainīs asfalta segumu.

Saistībā ar vērienīgo projektu uz rekonstrukcijas laiku būtiski mainīsies arī skolu mācību darbs, tuvākajās dienās taps lielākās Valgas mācību iestādes pārcelšanās un skolas saimes izvietošanas plāns.

 

Speciālisti aplūko vairākus variantus, no kuriem viens paredz, ka pilsētas centrā esošās Krievu ģimnāzijas sākumklašu ēku atbrīvos un skolēnus pārvietojot uz lielo Krievu ģimnāzijas ēku Kuperjanovi ielā, tādējādi palīdzot ar telpām Valgas ģimnāzijas skolēniem un skolotājiem.

Igaunija/Valga