Kaimiņos: Izziņas bērniem vairs neizrakstīs 7

"Kopš 1. janvāra Igaunijas ģimenes ārsti skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm izziņas par bērnu kavējumiem vairs neizraksta," "Ziemeļlatviju" informē Valkas un Valgas kopējā sekretariāta vadītāja Anita Tannenberga.

 

Arī citur Eiropas Savienībā ārstniecības iestādes šādas izziņas neizsniedz, jo nepilngadīgo uzraudzība un aprūpe ir vecāku atbildība un pienākums. No mācībām bērnus var atbrīvot tikai un vienīgi vecāki, balstoties uz ārsta ieteikumiem. Turpmāk izziņu par atbrīvošanu no sporta stundām un skolas neapmeklēšanu arī ilgstošākas slimošanas gadījumā rakstīs tikai vecāki.

"Šādas izmaiņas ietaupīs gan ārstu, gan vecāku laiku. Izziņu rakstīšana bija tikai formalitāte un turpmāk labāk varēsim veltīt dārgo laiku citu pacientu ārstēšanai," uzskata Igaunijas Ģimenes ārstu biedrības valdes priekšsēdētāja Rutha Kalda.

Komentāri 7

Nu, nū

Nu tikai sāksies. Katrs vecāks, kuram sava atvase jāaizstāv, rakstīs izziņas par atbrīvošanu no sporta nodarbībām. Neapskaužu sporta skolotājus, nu šis smagums gulsies uz viņiem pilnībā. Ja jaunie vecāki paši ir izvairījušies no sporta stundām un nicina sportošanu, kādu attieksmi pret sportu viņi var rādīt saviem bērniem?. Viņu interesēs sēdēt viegli vadāmos kvadraciklos un citos tehnikas brīnumos, nevis piepūlēt sevi ar slēpošanu, riteņmīšanu, skriešanu, lēkšanu utt.

pirms 11 gadiem, 2010.01.08 10:30

...

NU tad vismaz neviens berns sporta stunda no parslodzes nenomirs, ka tagad bija, kad skolas sakuma arsts vel nebija uzrakstijis zini par atbrivojumu un ar sirdi slims puika parpulejas un nomira.

pirms 11 gadiem, 2010.01.08 11:16

māte

Man šķiet, ka saprātīgs lēmums. Ja ir normāli vecāki, viņi neļaus bērniem bastot ne mācības, ne sportu. Bet tiem, kuriem ir vecāki ar vēju galvā arī tagad ir maz pieskatīti.

pirms 11 gadiem, 2010.01.08 11:19

nemini

Par ko tu mini satraucies, tas murgs tacu bus igauniem, ne latviesiem.

pirms 11 gadiem, 2010.01.08 14:28

ese

Hm!Vai igauņu berni ir godprātīgāki par mūsējiem?
Kādreiz klasē pati vācu kavējumus!tas bija pirms gadiem 10!Redzeju kā tapa "vecāku" rakstītas zīmes-viens draugs uzrakstīja,otrs parakstījās lidzigi vecāku parakstam,lai nu gluži skolotajai acīs nelektu šī skolēna pazīstamais rokraksts!!!

pirms 11 gadiem, 2010.01.08 15:15

Vecvecāks

Es arī esmu par šo kārtību. Kurš bēns gribēs sportot tas arī sportos, bet ja visu stundu jāskrien diez vai to var saukt par fizkultūras stundu, tad piedodiet, labāk zīme un lai izmanto stundu lietderīgāk. Tāpat jau varēja zīmi dabūt arī pie ārsta. Man pašai bērni lieli, mazbērnu nenoturēšu viņam nav problēmu un patīk sportot, bet ir bērni kam ir problēmas, bet skolotāji jau nesaprot. Ja pusaudze meitene teiks, ka sāp vēders un nevar sportot, tad drīzāk skolotājs izsmies un pat meitenē neieklausīsies. Vai tad tā var? Vecāki jau visvairāk savus bērnus pazīst un neticu, ka kāds no vecākiem gribēs savam bērnam sliktu arī tie kas ar vēju galvā.

pirms 11 gadiem, 2010.01.08 19:50

Igaunija/Valga