Koka skulptūru simpozijā piedalās tēlnieki no visas pasaules

Šajā nedēļā Valgā jau desmito reizi notiek Starptautiskais koka skulptūru simpozijs „Valgas Koks 2010". No 2. augusta laukumā pie Valgas kultūras un interešu centra radoši darbojas 12 tēlnieki no sešām pasaules valstīm - Igaunijas, Latvijas, Somijas, Dānijas, Krievijas un Japānas. Svinīgs simpozija noslēgums būs piektdien, 6.augustā plkst.15.00 Valgas kultūras centra laukumā.

Koka skulptūru simpozijā piedalās tēlnieki: Otto Pilgaard no Dānijas, Hiroko Kono no Japānas, Risto Immonen no Somijas, Juris Osis, Aivars Magone un Lauris Vītoliņš no Latvijas, Artjoms Ručkovs no Krievijas, Ormar Tamm, Toomas Mitt, Kuldar Moor, Ranno Uibopuu un Jana Huul no Igaunijas.

Šī gada pasākums tiek rīkots ar Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta programmas „Pārrobežu sadarbība" apakšprojekta „Valkas un Valgas pilsētu kopējās mākslas vides attīstība" finansiālu atbalstu. Simpozijā piedalās arī abu dvīņu pilsētu skolēni, kuri mākslinieku pavadībā apgūst zināšanas koktēlniecībā un praktiski palīdz darbu radīšanas procesā.

Jau ziņots, ka iepriekšminētais projekts ilgst līdz 2010.gada novembrim. Projekta kopējās izmaksas ir EUR 570600,- (no tām EUR 485010,- ir programmas līdzfinansējums, bet EUR 85590,- ir Valkas un Valgas pašvaldību līdzfinansējums). Projekts ir sadalīts 3 aktivitātēs: projekta koordinēšana un mārketings, Valkas Mākslas skolas rekonstrukcija, mākslas un kultūras izglītības pasākumi abu dvīņu pilsētu jauniešiem. Tā kā Valgas pilsētai nav savas mākslas skolas, Valkas Mākslas skola tiks rekonstruēta kā abu dvīņu pilsētu mākslas un kultūrizglītības centrs.

Igaunija/Valga