Starptautiskajā koka skulptūru simpozijā - 12 tēlnieki no sešām pasaules valstīm 1

Valgas kultūras centra laukumā interesenti varēja aplūkot koka skulptūru izstādi. Tās par spīti brīžiem neciešamajai svelmei tapušas nepilnas nedēļas laikā.

Izturības pārbaudījumsŠovasar jau desmito reizi Valgā notika starptautiskais koka skulptūru festivāls "Valgas Koks 2010". Tā laikā pie Valgas kultūras centra no agra rīta līdz vēlam vakaram darbojās tēlnieki no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Dānijas, Krievijas un Japānas.

Latviju pārstāvēja ne vien jau atzīti mākslinieki - Valkas mākslas skolas pedagogs Aivars Magone un Latvijas Mākslas akadēmijas 3. kursa students Lauris Vītoliņš, bet arī divi Valkas mākslas skolas audzēkņi - Silvestrs Korčinskis un Armīns Zutis. Savukārt Kārķu pamatskolas absolvents Jānis Zirnis nav pat mācījies mākslas skolā, bet jaunietis piekrita aicinājumam piedalīties festivālā un pārbaudīt savu varēšanu strādāt ar profesionāliem instrumentiem - elektrisko zāģi un kaltu.

Andrejs Rācenis stāsta, ka šogad māksliniekiem tik tiešām bijis izturības pārbaudījums, jo karsējusi saule, bet nosvīdušajam ķermenim pielipuši sveķi un pa gaisu lidojošās skaidas. Mākslas skolas skolotājs šajās dienās no priedes koka kluča radījis rotaļlaukuma mašīnu, kurā var ierāpties un pat pastūrēt. Šī skulptūra īpaši sajūsmināja bērnus. A. Rācenis cer, ka rotaļmašīnu varēs uzstādīt topošajā mākslas skolas ziemas dārzā. Mākslinieks atklāj, ka viņam vislabāk patīkot kolēģa - soma Risto Immonena darbs.

Savukārt Aivars Magone savu skulptūru "Karaļu karalis" veltījis mazmeitai Karolīnai. A. Magonem festivāls atmiņā palikšot ar tā daudzveidību un iepazīšanos ar citu tautu māksliniekiem. Valcēnietis sajūsminās par Japānas mākslinieces Hirojo Kono veikumu, kas simbolizē grāmatu un šīs zemes filozofiju.

Unikāla iespēja"Jaunajiem vēl daudz jāstrādā, bet sākums ir gana labs," jauno valcēniešu veikumu vērtē Valkas mākslas skolas pedagogi. Kārķēnietis Jānis Zirnis izveidojis dižkrēslu.

"Ieguvu nenovērtējamu pieredzi," priecājas J. Zirnis. Viņš piedāvājumam piekritis un nav nobijies tāpēc, ka skolā mājturības stundās padevušies un interesējuši kokapstrādes darbi. Vērtējot citu mākslinieku darbus, J. Zirnim vislanāk patīk Krievijas tēlnieka Artjoma Ručkova darbs, kas viņam atgādinot statueti, kuru pasniedz Pasaules kausa futbolā uzvarētājkomandai.

"Unikāli, ka arī bērni varēja piedalīties šajā projektā kopā ar māksliniekiem," priecājas Valkas mākslas skolas direktores vietniece mācību darbā Daiga Soloveiko. Savukārt viņa atzinīgi vērtē igauņu tēlnieka Toomasa Mitta savdarbīgā pieeja, radot darbu līdzīgu mežģīnēm.

Komentāri 1

AICINU VISUS APSKATĪTIES ŠOS DARBUS, ĻOTI SKAISTI UN INTERESANTI!!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 14:12

Igaunija/Valga