Valgā arodskolas stūrakmens ir ieliets 1

Trešdien, 20. janvārī, notika jaunā Valgas apriņķa Profesionālās izglītības centra kompleksa stūrakmeņa ieliešana, kas atrodas iepretim bijušajam muitas punktam. Svinīgajā ceremonijā piedalījās Igaunijas izglītības un zinātnes ministrs Tonis Lukas.

 

Celtniecības darbi ir uzsākti jau pagājušā gada oktobrī. "Pēc projekta līdz 2011. gada februārim ir plānots uzbūvēt jaunu mācību ēku ar mūsdienīgām klašu telpām, laboratorijām un darbnīcām 550 audzēkņiem, kā arī kopmītnes," "Ziemeļlatviju" informē Valkas un Valgas kopējā sekretariāta vadītāja Anita Tannenberga.

 

Pēc izglītības iestādes direktora Laura Spēga sniegtajām ziņām, pašreiz skolā mācās 540 audzēkņu. Arodskola darbojas jau kopš pagājušā gadsimta sākuma, un tā ir skola ar labām tradīcijām. Ir bijuši gadījumi, kad izglītības iestādi beidz vienas ģimenes locekļi, piemēram, māte un dēls vienā izlaidumā saņem diplomu, kas parastā skolā nav iespējams.

Pašreiz audzēkņi ar vidējo izglītību var iegūt profesionālu izglītību tādās specialitāti kā kravu pārvadājumu organizētājs, drēbnieks, tūrisma nozares un sociālās aprūpes speciālists. Uz pamatskolas bāzes var apgūt pārdevēja, kravu pārvadājumu organizatora, pavāra, autoatslēdznieka, galdnieka, šuvēja un preču pārvadātāja specialitāti. Nākotnē tiek domāts arī par aroda apgūšanas iespēju latviešu valodā interesentiem no kaimiņu novadiem Latvijā.

Komentāri 1

zzs

Ļoti ceru, ka abu pilsētu sadarbības rezultātā, tiks dota iespēja arī valkas pusē dzīvojošajiem jauniešiem.Cik atceros, par to jau tika runāts, bet kādi darbi, rezultāti.Cerība jau mirstot pēdējā.

pirms 11 gadiem, 2010.01.22 22:40

Igaunija/Valga