Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valgā atklās skulptūru

Šodien Valgas kultūras centrā pulksten 17.00 notiks literārs seminārs, kas veltīts rakstnieka un noveles "Tomass Nipernādijs" autora Augusta Gailīša piemiņai, un Nipernādija balvas pasniegšana.

Savukārt pulksten 18.00 kultūras centra kafejnīcā "Nipernādi" muzicēs brāļi Peldsāri, bet pulksten 19.00 Sjade parkā Valgas pilsētas centrā notiks Jāka Soansa skulptūras "Nipernādijs" atklāšana un grupas "Linpriid" koncerts.

Novelists un romānu autors Augusts Gailītis dzimis 1891. gadā netālu no Sangastes muižas Kuiksilā. Viņa tēvs bija latvietis, māte - igauniete. A. Gailītim igauņu literatūrā ir īpaša vieta, viņa daiļrade izceļas ar romantisma pārpilnu iztēli, fantāzijas bagātību, rotaļīgu, kā arī grotesku un emocionālu izteiksmes veidu.

A. Gailīša romāna varonis Tomass Nipernādijs ir vīrs, kurš ik vasaru ceļo pa pasauli. Savos ceļojumos viņš iepazīst vietas un cilvēkus, kā arī ar savu personības valdzinājumu apbur ne vienu vien sievieti.

Igaunija/Valga