Valgā populārākie – reformisti un centristi 1

Svētdien Igaunijā notika pašvaldību vēlēšanas. Valgā visvairāk balsu (2139 jeb 36 procentus) ieguva Igaunijas Reformu partija. Tikai par 37 balsīm mazāk (35,4 procenti) savāca Igaunijas Centra partija. Abām šīm partijām domē būs pa astoņiem pārstāvjiem.

 

"Pagaidām grūti paredzēt, kā veidosies koalīcijas, lai iegūtu izšķirošo pārsvaru. Politiskā tirgošanās ir tikko sākusies," stāsta Valkas un Valgas kopējā sekretariāta vadītāja Anita Tannenberga.

Sociāldemokrātiem jāsamierinās ar 720 atbalstītāju balsīm, un viņi domē būs pārstāvēti ar trijiem mandātiem. Vienu vietu domē ieguva apvienība "Tēvzeme un Res Publica". Arī vēlētāju apvienībai "Valga, kas rūpējas" ir viena balss.

Valdzēnieši visvairāk balsu (653) atdeva par centristu Heimaru Lenku, kurš ir Igaunijas parlamenta deputāts, žurnālists un visādā ziņā valstī pazīstams cilvēks. Otrajā vietā ar 563 balsīm ir pilsētas pašreizējais mērs Ivars Unts.

 

Trešā ir centriste Valgas domes priekšsēdētāja vietniece Kūlike Sīlaka, bet ceturtais ar 366 balsīm ir arī latviski runājošais reformists mēra vietnieks Enno Kase. Pārējiem deputātu kandidātiem balsu ir ievērojami mazāk.

Pavisam Valgā savu attieksmi vēlēšanās izteica 5934 iedzīvotāji jeb 53,71 procents vēlētāju. Vēlēšanās uz 21 vietu kandidēja 220 pretendentu. Elektronisko balsošanu valstī izmantoja gandrīz ceturtā daļa vēlētāju un tas ir 10 reizes vairāk nekā 2005. gadā, kad elektroniskās balsošanas iespējas iedzīvotāji izmantoja pirmo reizi. Kopš Igaunijas neatkarības atgūšanas šajās vēlēšanās piedalījās rekordliels cilvēku skaits.

Komentāri 1

///

Kāda jēga vēlēšanu rezultātiem, ja būs tāpat, kā Valkā, kad tie ar daudzajām balsīm noskatās, kā tautas negribētie nemākulīgi šeptē. Traģiskākais, ka viņiem šie daži gadi vajadzīgi savam labumam (lielām algām), kas būs pēc tam, nav svarīgi, jo beidzot varēs aiziet pensijā. Bet Valga jau ir vairākas pakāpes augstākā līmenī, tur vienkārši neļaus demokrātiju norakt.

pirms 12 gadiem, 2009.10.21 09:08

Igaunija/Valga