Valgā slēdz vairākas tirgotavas

Saistībā ar apgrozījuma samazināšanos Valgā viens pēc otra tiek slēgti veikali, tādējādi papildinot arī bezdarbnieku rindas un liedzot pircējiem iegādāties atsevišķas preču grupas.

 

Savu darbību tuvākajā laikā gatavojas beigt apģērbu un apavu veikals "Valga kaubakeskus" Vabaduse ielā (pretim kultūras centram otrajā stāvā). Ja pērn lielo izpārdošanu veikala saimnieki rīkoja, lai atbrīvotu vietu jaunai precei, tad šogad akciju rīko saistībā ar gaidāmo veikala slēgšanu.

 

Kā portālam www.valgamaalane.ee stāstīja tirdzniecības direktors Aulis Pellenens, tā iemesls ir nepietiekams preču apgrozījums. "Nesaprotam, kāpēc tieši Valgā no visiem mūsu tīkla veikaliem vismazāk pērk. Vai tiešām iedzīvotāji brauc gandrīz uz simts kilometrus tālajiem Tartu veikaliem?" neizpratnē A. Pellenens.

Līdzīgs liktenis piemeklē arī Valgas tirgum piederošajos paviljonos esošo interjera preču veikalu "Home4You", kura darbiniekus atlaidīs. No visiem 16 tīkla veikaliem Valgas pārstāvniecība tirdzniecības ķēdē bija visvājākais posms un pircēju vismazāk. Pat tagad, kad cenas vairāk nekā uz pusi samazinātas, pirkšana nav aktivizējusies.

Marta sākumā slēgs saldumu ražošanas fabrikas "Kalev" veikalu - kafejnīcu "Kalevite Kodu" Vabaduse ielā. Veikala trīs darbinieki jau saņēmuši paziņojumu par gaidāmo samazināšanu. "Šis veikals Valgā darbojās astoņus gadus, tomēr smagie ekonomiskie apstākļi ir par iemeslu veikala slēgšanai," stāsta AS "Kalev Chocolate Factory" komunikāciju vadītāja Rutha Rohta.

 

Savukārt pircēji domā, ka veikala īpašnieki nav bijuši pietiekami elastīgi šajos tirgus apstākļos, jo salīdzinoši ar citām tirdzniecības vietām "Kalev" firmas veikalā cenas bijušas augstākas.

Nesen no tirgus paviljona pazudis arī iecienītais olu ražošanas fabrikas "Linnu Talu" tirdzniecības punkts. Īpašniece Astre Jāganta stāsta: "Ja rēķina olu pašizmaksu attiecībā pret pārdevēja atalgojumu, valsts nodevu un nomas maksu, tad Valgā tirgošanās vairs neatmaksājās.

 

Ja agrāk katru nedēļu pārdevām 60 kastes ar 360 olām katrā, tad pēdējā laikā šis skaits saruka līdz 15 kastēm. Tomēr firmā olu ražošanas apjoms nav samazinājies, produkciju tagad vairāk pārdodam vairumā. Izbeidzām darbību arī Tallinas tirgū."Šī ziņa sagatavota ar Valkas un Valgas kopējā sekretariāta vadītājas Anitas Tannenbergas un interneta vietnes www.valgamaalane.ee palīdzību.

Igaunija/Valga