Valgā turpina veidot kopēju mākslas telpu

Visu pagājušo nedēļu Valgas jauniešu centrā notika masku gatavošanas darbnīca, kurā piedalījās Valkas mākslas skolas 4. kursa audzēkņi un bērni no Valgas skolām.

FOTO >>>>> ŠEIT!

Piektdien, viesojoties jauniešu centrā, valcēniešus sastapu strādājam ēkas trešajā stāvā, bet igauņu bērni darbojās stāvu zemāk. Igauņi gatavoja afrikāņu maskas, bet valcēnieši veidoja maskas kubisma stilā. "Kā zināms no mākslas vēstures, kubisms ir ļoti ietekmējies tieši no afrikāņu mākslas," stāsta pedagoģe Daiga Soloveiko.

Ar komunicēšanu tā pagrūtiIgauņu skolās brīvlaiks bija pagājušajā nedēļā, bet valcēnieši darbam varēja pieslēgties tikai pēcpusdienās. Bērnu radītās maskas tiks parādītas izstādē "Nedekorē, bet komunicē!" arī Valkas mākslas skolā. Tas nozīmē, ka nozīmīgs ir ne tikai masku gatavošanas process, bet arī bērnu savstarpējā komunikācija.

Diemžēl ar to šoreiz īsti labi nevedās. "Man ļoti patīk šī darbnīca, interesanti strādāt, taču sazināties ar igauņiem ir ļoti grūti. Viņi ir jaunāki un nezina nedz krievu, nedz angļu valodu. Cenšamies saprasties ar žestiem un tulka palīdzību," komentē Miks Mazurs. Viņš ir pratis savienot mācības gan mākslas, gan mūzikas skolā.

"Te patiešām ir forši, un tas ir labs brīvā laika pavadīšanas veids, turklāt iemācos lietas, ko agrāk nezināju," Miku papildina Juneta Ostrovska.

Skolotājām uzlabo sejasSestdien notika publiska masku demonstrācija. Tajā bērni rādīja ne tikai pašu gatavotās maskas, bet arī attiecīgi piemeklētus tērpus un aksesuārus. "Līdztekus afrikāņu maskām igauņu bērni gatavoja sejas aizsegus kā venēciešu tradicionālās maskas kubisma stilā. Viens no otra iespaidojamies, un apgūstam kaimiņu pieredzi," atzīst skolotāja Gunda Sīmane. Viņa šajā nedēļā esot iemācījusies vairākus jaunus igauņu vārdus, tostarp arī krāsu nosaukumus.

Skolotājas tika pie savām uzlabotām sejām, kuras ģipša atlējumos gatavoja skolēni. Abas skolotājas slavē šīs darbnīcas dalībniekus, jo viņi patiešām esot aktīvi un iniciatīvas bagāti.

Masku gatavošanas darbnīca ir trešā aktivitāte Eiropas Savienības atbalstītajā projektā par Valkas un Valgas kopējo mākslas telpu.

Igaunija/Valga