Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valgas pilsētas domē ievēl vadītājus

Trešdien, 28. oktobrī, rātsnamā notika sestā Valgas pilsētas domes sasaukuma sēde, kur vienprātīgi par nākamo domes priekšsēdētāju ievēlēja ilggadējo deputāti ārsti ginekoloģi Kulliki Sīlaku (Igaunijas Centra partija).

 

Par priekšsēdētājas vietniekiem ievēlēja SIA "MRP" Valgas tirgus un tam piegulušo uzņēmumu valdes locekli Valteru Malmu, kurš brīvi runā latviski (Igaunijas Reformu partija) un Valgas bibliotēkas informācijas nodaļas vadītāju Helvi Braunu (Sociāldemokrātiskā partija). 6. novembrī notiks nākamā pilsētas domes sēde, kur ievēlēs pilsētas mēru un domes pastāvīgo komisiju priekšsēdētājus un locekļus. Pašlaik pilsētas mērs ir Ivars Unts.

"Igaunijā arī pašvaldību līmenī vietējā vara dalās lēmējvarā un izpildvarā, līdzīgi kā valsts mērogā. Salīdzinājumam - dome būtu tā kā parlaments, bet valde kā ministru kabinets. Pilsētas dome ir lēmējvara un domes priekšsēdētājs ir pati spice, kas kopā ar deputātiem izlemj jautājumus. Pilsētas valde ir izpildvara un domes ievēlēts pilsētas mērs. Nedz mēram, nedz vicemēriem nav jābūt partijas biedriem.

 

Savulaik Margus Lepiku tieši tā arī ievēlēja, viņš bija uzņēmējs un tobrīd ar partiju tiešā saistībā nebija. Tomēr pilsētas valdei un mēram ir arī diezgan lielas autonomas tiesības, ne visi jautājumi jāizskata domē," skaidro Valkas un Valgas kopējā sekretariāta vadītāja Anita Tannenberga.

Interesanti, ka bijušo domes priekšsēdi Valgas slimnīcas ķirurģijas nodaļas vadītāju Feliksu Roivasseppu nomainīja ginekoloģe K. Sīlaku.

Igaunija/Valga