Valgas sieviešu patversmē darba netrūkst

Ir apritējis gads, kopš darbu uzsāka Valgas apriņķa sieviešu patversme. Kā informē projekta vadītājs, kura vārds netiek izpausts drošības nolūkos, patversmes būtiskākā funkcija ir atbalstīt vardarbības upurus, aizstāvēt to tiesības un garantēt drošību.

 

Jādomā, ka līdzīgas problēmas ir arī Valkā, taču valcēnieši neko nezina par šādas pusslepenas iestādes pastāvēšanu kaimiņos. Tiesa, to nevar izmantot Latvijas iedzīvotāji.

"Pērn patversmē kopumā uzturējās 15 sievietes, no kurām viena tur bija divas reizes - pirmajā reizē septiņas dienas un otrajā reizē astoņas dienas pēc kārtas. Konsultācijas gan patversmē, gan pa tālruni ir sniegtas 135 reizes," stāsta Valkas un Valgas kopējā sekretariāta vadītāja Anita Tannenberga.

 

Patversmes adrese ir slepena, lai izvairītos no vajātājiem. Tās darbinieki ir sasniedzami visu diennakti pa tālruni. Ja situācija spiež, tad patversmē var ierasties arī ar bērniem, turklāt visi pakalpojumi palīdzības prasītājiem ir bez maksas.

Patversmes lielākie atbalstītāji ir Valgas pilsētas valde ar sociālās palīdzības nodaļas vadītāju Mēli Tūbeli priekšgalā. Cerības turpmākai iestādes uzturēšanai tiek saistītas ar labdariem. Vairāki privāti ziedojumi jau bijuši un tos veikuši vīrieši.

M. Tūbele piebilst, ka arī vīrieši esot vaicājuši, kāpēc viņiem nav patversmes. Sociālie darbinieki atbild, ja tādi apstākļi rodas, tad šajā patversmē var pieteikties arī vīrieši.

Igaunija/Valga