2016.gada pirmais valmierietis – puika

3.janvārī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks sveica pirmo 2016.gadā dzimušo valmierieti un viņa ģimeni. Puisēns valmieriešu Maijas Ozolas un Arta Liberta ģimenē pasaulē nāca 1.janvārī Vidzemes slimnīcā. Vecāki bērnam ir devuši vārdu Tomass. Jaundzimušais ģimenē ir otrais bērns. Par brālīti priecājas arī divus ar pus gadus vecā māsa Elīza.


Domes priekšsēdētājs Jānis Baiks pirmajam 2016.gada valmierietim dāvināja unikālu, īpaši šim notikumam zeltkaļa Mārtiņa Mikāna darinātu sudraba karotīti ar zeltījumu, Valmieras ģerboni un tīģeracs akmeni – aizsardzībai, veiksmei un labklājībai. Karotīti rotā gravējums “2016.gada pirmais valmierietis”. Pilsētas mērs mazajam puisēnam uzvilka arī īpašu rokdarbnieces Tijas Frīdenbergas adītu cepurīti Valmieras karoga krāsās, ar ieadītu pilsētas nosaukumu. Šādas cepurītes (meitenēm – dzeltenas, puikām – zilas) arī 2016.gadā tiks dāvinātas ikvienam Valmieras Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētajam jaundzimušajam.


“Katrs jaundzimušais valmierietis un katra jaunā gada pirmais mazulis ir īpaši svarīgs brīdis ne tikai ģimenei, bet arī pilsētai,” apsveicot jauno ģimeni, apliecināja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un novēlēja, lai vecākiem veicas audzināšanā, lai daudz laimes, mīlestības un veselības un lai mazais valmierietis aug ražens savas pilsētas un valsts patriots.


Savukārt Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, sveicot jaunos vecākus, pateicās, ka viņi sava bērniņa sagaidīšanai izvēlējušies tieši Vidzemes slimnīcu, jo šeit nepārtraukti tiek domāts, kā jūtas jaundzimušais un mamma, kas ir pats svarīgākais, kā arī rūpējas, lai viss būtu piemērots ģimenes dzemdībām.


Jaundzimušā tētis pastāstīja, ka ģimene, kā valmierieši, nepieļaujot citu vietu bērna sagaidīšanai, jo arī meita dzima Vidzemes slimnīcā. Personāls ir atsaucīgs, un par visu ir padomāts. Īpaši pateicīgi jaunie vecāki ir Vidzemes slimnīcas vecmātei Natālijai. Tāpat ģimene sarunā atklāja, ka atzinīgi vērtē pašvaldības atbalstu, jaunajā gadā nodrošinot bezmaksas laulību reģistrācijas ceremoniju.


Aizvadītajā gadā Vidzemes slimnīcā Valmierā pasaulē nākuši 1107 jaundzimušie. Vidzemes slimnīcā arī pats pirmais 2016.gadā pasaulē nākušais mazulis ir puisēns.


Valmiera