Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz dižpriežu marķēšanu Kauguru vērī

Lielie koki ir viena no Latvijas bagātībām, tāpēc tos nepieciešams saglabāt un aizsargāt. Godinot 2017.gada koku Latvijā – parasto priedi, aicinām ceturtdien, 4.maijā, Latvijas Neatkarības deklarācijas atjaunošanas dienā, uz praktisku vides izziņas pasākumu “Dižpriežu marķēšana Kauguru vērī”. 

Tikšanās plkst.11.00 Linarda Laicena ielas galā, blakus garāžu kooperatīvam, kur sākas Kauguru vēris. Dabas aizsardzības pārvaldes valsts vides inspektore Gunta Kanapole ar ozollapas piktogrammu marķēs Kauguru vērī augošās dižpriedes. Kopīgi uzzināsim, kuras priedes ir sasniegušas dižpriedes vecumu, kā to noteikt, kā tiek veikta dižkoku reģistrēšana un kādu aizsardzību saņem valsts nozīmes dižkoki. 

Pasākuma laikā dosimies pastaigā līdz bijušajam Danču placim, kas atrodas otrpus Gaujas attekai pie Nacionālo bruņoto spēku atbalsta bāzes “Kaugurmuiža”. Meklējot un marķējot dižpriedes, aicinām pasākuma dalībniekus arī vākt mežā atrastos atkritumus, kas ilgi nesadalās un traucē baudīt dabas skaistumu. 

Pastaigas maršruts vedīs arī pa meža takām. Tas nav sarežģīts, taču kritušo koku dēļ pastaigu būs apgrūtinoši veikt ar bērnu ratiņiem. 

Dižpriežu marķēšana Kauguru vērī ir Valmieras pilsētas pašvaldības vides izglītības darbs, kas pieteikts ZAAO vides iniciatīvai “100 darbi Latvijai”. Tā veltīta Latvijas simtgadei ar mērķi apvienot iedzīvotāju idejas, resursus un darbaspēku, lai līdz 2018.gada 18.novembrim kopīgiem spēkiem paveiktu vismaz 100 nozīmīgus darbus vides sakopšanā un izdaiļošanā, kā arī vides izglītībā.

 Jāpiemin, ka pēc pastaigas līdz plkst.16.00 Nacionālo bruņoto spēku atbalsta bāzē “Kaugurmuiža” Cēsu ielā 54 iespējams apmeklēt Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienai veltīto atvērto durvju dienu. Tās laikā apmeklētājiem iespējams iepazīties ar “Kaugurmuižas” vēsturi, kā arī iespējām nākotnes karjeru saistīt ar profesionālo dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos vai aktīvi pavadīt savu brīvo laiku Zemessardzes sastāvā. 

Valmiera