Apskatāma Aleksandra Petrova gleznu izstāde

No 8.janvāra Valmieras Novadpētniecības muzejā būs apskatāma mākslinieka Aleksandra Petrova 135 gadu jubilejai veltīta izstāde. Tajā eksponēti darbi no Valmieras Novadpētniecības muzeja krājuma un privātkolekcijām.

 

Valmiera ir A.Petrova otrā dzimtene. Mākslinieks 33 gadu vecumā no Voroņežas pārcēlās uz Valmieru. Viņš iemīlēja Latvijas mežus un dabu, tādēļ arī mākslinieka gleznās tematiski dominē stāvie krasti, koki, zeme, Gauja, jūra un Vidzemes jūrmala.

 

Savas darbības laikā A. Petrovs radījis vairākus simtus ainavu, marīnu, portretu un zīmējumu. Mākslinieks darbos galvenokārt pievērsis uzmanību materialitātes atveidojumam un formu plastiskumam. Veiksmīgākie gleznojumi veltīti jūrai. Gan ainavās, gan jūras skatos atsevišķi uzsvērti kompozīciju saturoši objekti.

 

Kara dēļ māksliniekam nācās aizbraukt no Valmieras, taču 1919.gadā viņš atgriezās un iesaistījās Ziemeļvidzemes mākslinieku apvienībā „Baltā vārna". Viņš bijis arī Mākslinieku savienības biedrs, zīmēšanas un rasēšanas skolotājs.

 

A.Petrovs ir apgleznojis Valmieras Latviešu biedrības nama teātra zāles skatuves priekškaru. 1956. gadā par nopelniem latviešu tēlotājas mākslas attīstībā apbalvots ar ordeni „Goda zīme". Mākslinieka darbi eksponēti plaša mēroga izstādēs.

 

Izstāde Valmieras Novadpētniecības muzejā būs aplūkojama līdz 31.janvārim.

Valmiera