Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arodbiedrības Valmierā organizē diskusiju par jauniešu nodarbinātību un informē par LBAS aktualitātēm

24.aprīlī Valmierā notiks Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizēti pasākumi – diskusija par jauniešu nodarbinātību un Informatīvā diena.

Vidzemes augstskolā, Cēsu ielā 4, plkst. 10.30 sāksies diskusija „Sadarbības nozīme jauniešu nodarbinātībai Valmierā”. Savukārt plkst. 13.30 turpat risināsies ESF projekta „Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības administratīvās kapacitātes stiprināšana” (Nr.1DP/1.5.2.2.1./08/IPIA/SIF/001/01) reģionālā Informatīvā diena.


LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers: „Vidzemē vienmēr ir patīkami viesoties, jo šajā reģionā ir daudz arodbiedrības biedru. Un Valmiera ir darbīga, sakopta pilsēta, kur nepastāv daudzas ekonomiskās un sociālās problēmas, jo pašvaldība tās atrisina. Valmierā ir daudz darba devēju, kas varētu būt par paraugu, bet, protams, īpaši jāuzteic Valmieras stikla šķiedra, kas savā darbībā stingri ievēro korporatīvās sociālās atbildības principus un attīsta sociālo dialogu. Ceram, ka nākamais solis sociālā dialoga veicināšanā būs stipra reģionālā trīspusējā sadarbības padome Valmierā, kurā kopīgi strādātu pašvaldības, darba devēju un arodbiedrības pārstāvji un kas vēl vairāk nostiprinātu Valmieru kā reģiona centru.” 


Laikā, kad Latvijā ir viens no augstākajiem jauniešu bezdarba līmeņiem Eiropas Savienībā, īpaši nozīmīgi jaunietim ir izvēlēties izglītību un apgūt prasmes, lai strādātu labi pieprasītu un apmaksātu darbu. Lai jaunietis veiktu pareizo karjeras izvēli, būtiski ir jautājumi par karjeras atbalstu, informācijas pieejamību par darba tirgū nepieciešamām profesijām Latvijas reģionos. Lai diskutētu par jauniešu iespējām izvēlēties sev un darba tirgum atbilstošu izglītību, LBAS sadarbībā ar Frīdriha Eberta fondu organizē diskusiju „Sadarbības nozīme jauniešu nodarbinātībai Valmierā ”.


Diskusijai par jauniešu nodarbinātību būs vairākas sadaļas. Par reālo situāciju un jauniešu iespējām Valmierā informēs Valmieras domes un Nodarbinātības valsts aģentūras speciālisti. Par praktisko pieredzi un iemaņu atbilstību darba tirgus prasībām diskutēs vairāku Valmieras uzņēmumu pārstāvji – AS Valmieras stikla šķiedra arodorganizācijas priekšsēdētāja Mudīte Virza un pārstāvji no AS Valmieras piens un Valmieras slimnīcas. 

Savukārt par karjeras izvēli un profesijas apguvi pieredzē dalīsies izglītības iestāžu profesionāļi – no Valmieras 5.vidusskolas, Valmieras profesionālās vidusskolas un Vidzemes augstskolas. Diskusiju vadīs LBAS eksperte Ruta Porniece, un diskusijas noslēgumā tiks izdarīti secinājumi un veiktas rekomendācijas iesaistītajām pusēm. 


Vidzemes augstskolā, Cēsu ielā 4, 24.aprīlī plkst. 13.30 sāksies reģionālā Informatīvā diena ESF projekta „Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības administratīvās kapacitātes stiprināšana” ietvaros. Ar Vidzemes arodorganizāciju pārstāvjiem un citiem interesentiem tiksies LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers un informēs par LBAS aktualitātēm. Plašu informāciju par jauno Arodbiedrību likumu un grozījumiem Darba likumā klātesošie varēs gūt no LBAS jurista Kaspara Rācenāja stāstījuma. Savukārt par jaunumiem sociālajā sfērā informēs LBAS eksperte Ruta Porniece.

Valmiera