Atklāta akcija “Otrreiz spēli spēlēt prieks!”

20.novembrī Valmieras Tūrisma informācijas centrā tika atklāta akcija “Otrreiz spēli spēlēt prieks!”, Eiropas atkritumu samazināšanas nedēļas ietvaros. Akcijas laikā līdz 27.septembrim pulksten 11.00 Valmieras iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti nodot labi saglabātas, bet vairs nevajadzīgas attīstošas un izglītojošas spēles.

“Ja iedzīvotāji iesaistās vides un resursu saudzēšanā – maina domāšanu un savus ikdienas paradumus, arī pašvaldības un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma centieni un investīcijas atkritumu apsaimniekošanā var vainagoties panākumiem, uzrādot labus rādītājus atkritumu šķirošanā un izejvielu nodošanā otrreizējai pārstrādei,” iesaistīties akcijā aicina Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums.

Akcijas organizatori - Valmieras pilsētas pašvaldība un SIA “ZAAO”, gatavojoties Eiropas atkritumu samazināšanas nedēļas atklāšanai, bija sarūpējuši savu darbinieku atnestās spēles, kas jau akcijas pirmajās minūtēs tika ievietotas Valmieras jaunatnes centra “Vinda” bērnu izrotātajā rotaļu cietoksnī.

Lietu mūža paildzināšana, lietu nodošana citiem kļūst arvien aktuālāka cilvēku radīto atkritumu apjoma samazināšanā, akcijas atklāšanā apstiprināja atkritumu apsaimniekošanas organizācijas SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais. “Nākotnē ceram sadarbībā ar Valmieras invalīdu biedrību atgriezties pie elektrotehnikas labošanas, taču pagaidām mums nav izdevies atrast kādu entuziastu, kas varētu to organizēt. Tādēļ aicinu interesentus vērsties pie mums ar saviem priekšlikumiem,” uzsver Aivars Sirmais.

Akcijas organizatori aicina iesaistīties iedzīvotājus, dodot spēlēm otro dzīvi, samazinot atkritumu apjomu un stiprinot sevī labos ieradumus. Padomā, pirms izmet, vai kādam citam tas varētu būt vēl noderīgs?

Akcijas noslēgumā, 27. novembrī, plkst. 11.00, akcijas laikā saņemtās spēles tiks nodotas Valmieras novada fondam. Savukārt kāds no akcijas dalībniekiem saņemts kino “Gaisma” dāvanu karti piecām personām uz kādu no ģimenes filmām.

Eiropas Atkritumu samazināšanas nedēļa tiek atzīmēta kopš 2009. gada. Pērn Atkritumu samazināšanas nedēļas pasākumu vēriens ir izaudzis līdz 12 000 dažādām akcijām 28 valstīs. Valmieras pilsēta šogad ir vienīgā pilsēta Latvijā, kas ar savu akciju atbalsta šīs nedēļas ideju – celt sabiedrības apziņu par atkritumu apjoma samazināšanu, produktu otrreizēju izmantošanu un materiālu pārstrādi.

Aicinām arī sociāli atbildīgus Valmieras uzņēmumus līdzīgā veidā iesaistīties akcijā!

Valmiera