Augusta beigās Valmierā norisināsies Ziedu svētki

28.augustā Ziedu svētkos jau astoto gadu Valmierā uzziedēs krāšņas ziedu kompozīcijas, kas valmieriešus un pilsētas viesus priecēs arī pirmajā skolas dienā - 1.septembrī.

Māksliniece Inta Skrastiņa pastāstīja, ka šogad Ziedu svētku tematiskā ievirze būs sapņi par ziediem. „Kompozīciju veidošanā tiks iesaistīti Valmieras ziedu saloni - „Vētras", „Magnolija", „Amarillis", „Rēzija", „Ahmeja", „Alpīnija", veikals „Ziedi un dāvanas", kā arī SIA „Ainava V". Ziedu svētku temats ir pietiekami plašs, lai katrs ziedu salons varētu izveidot kādu neparastu un radošu tēmas interpretāciju," saka I. Skrastiņa.

Valmieras Kultūras centra direktore Vaira Dundure: „Izveidotās ziedu kompozīcijas Valmierā būs aplūkojamas vairākas dienas, lai ikviens, īpaši skolēni un viņu vecāki, pirmajā skolas dienā, varētu tās iemūžināt skaistās fotogrāfijās.".

Svētku organizatori aicina ikvienu floristu piedalīties ziedu kompozīciju veidošanā. Ikviens florists, kurš vēlas svētkos padarīt savu pilsētu košāku, 22. augustā plkst.14.00 laipni gaidīts Valmieras Kultūras centrā. Lai svētkos taptu košas un krāšņas kompozīcijas, ikviens valmierietis aicināts dāvāt dažādus ziedus (īpaši dālijas) un dabas materiālus. Tos sestdien, 27. augustā, visas dienas garumā varēs nest pie Valmieras Kultūras centra.

Svētku laikā, 28.augustā, no plkst. 12.00 līdz plkst. 15.00 pie Valmieras Kultūras centra uz izrādi bērniem „Pauks un Šmauks", rotaļām un radošām darbnīcām mazus un lielus valmieriešus aicinās teātris-studija „Estepatās" (Ogre). Radošajās darbnīcās ikviens varēs iemācīties izveidot dažādu formu un materiālu austiņas, kā arī apgleznot sejiņas. Mazos valmieriešus gaidīs arī piepūšamās atrakcijas un velokarti no „Lec un minies".

28. augustā, plkst. 17.00 pie Valmieras Kultūras centra tiks apbalvoti konkursa „Dzīvesvieta un vide 2011" laureāti. Konkursa laureātus ar muzikālu veltījumu sveiks saksofonu kvartets „n[ex]t move": Inga Meijere (soprāna, alta saksofons), Baiba Tauriņa (alta saksofons), Katrīna Kivleniece (tenora saksofons), Anete Stikāne (baritona saksofons).

Valmiera