Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dalīsies pieredzē par cilvēku ar invaliditāti aktivizēšanu un nodarbināšanu

Piektdien, 27.janvārī, Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatora telpās notiks seminārs „Izaicinājumi, līdzās esot", kur tiks pārrunāts, kā aktivizēt un nodarbināt cilvēkus ar īpašām vajadzībām.

Seminārs tiek organizēts projekta ‘'Challenges when we are together'' (Nr 75) ietvaros, kas tapis Ziemeļvalstu ministru padomes programmas „Atbalstprogramma Ziemeļu un Baltijas valstu nevalstisko organizāciju sadarbībai" („Support Progam for NGO Cooperation between the Nordic and Baltic Counties") ietvaros.

Semināru atklās nodibinājuma „Fonds Iespēju tilts" valdes priekšsēdētāja Zita Gustavsone, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Aigars Vītols, pastāstot par projekta ideju kopumā, kā arī par iecerēm saistībā ar ēkas Garā ielā 10 nodošanu nevalstisko organizāciju rīcībā.

Par situāciju Latvijā cilvēku ar invaliditāti nodarbinātībā un piedāvātajām iespējām informēs VNA Valmieras nodaļas vadītāja Agra Spurdziņa un LU maģistrantūras studente Aiga Liere.

Savās pārdomās un pieredzē par darba un aktivitāšu centriem Latvijā un to attīstību dalīsies dienas centra „Saule" (Rīgā) vadītāja Irīna Rulle. Seminārā piedalīsies arī dizaina firmas ‘'Patte'' dizaineres, kuras, savulaik, Mākslas akadēmiju beidzot, izstrādājušas darbu, pētot ko cilvēkiem ar īpašām vajadzībām vajadzētu ražot, vienlaikus mēģinot apzināt arī veidus, kā radītos darbus efektīvāk reklamēt plašākai sabiedrībai.

Seminārā piedalīsies arī darba centru pārstāvji no Norvēģijas un Zviedrijas, kur pieredze ar šāda veida centriem jau ir daudzu gadu garumā. Viesi dalīsies pieredzē, stāstot par saviem veiksmes stāstiem un izaicinājumiem, ar kuriem jāsastopas.

Dienas otrajā daļā dalībnieki tiks aicināti piedalīties radošajās darbnīcās, lai kopīgi radītu idejas un risinājumus par to, kādas aktivitātes būtu jāīsteno „Iespēju mājā" Garā ielā 10, Valmierā.

Centru „Iespēju māja" paredzēts veidot kā aktivitāšu un darba centru, kur cilvēki ar īpašām vajadzībām varētu ne vien tikties, būt kopā un piedalīties interešu grupās, bet arī apgūt dažādas amatprasmes un savus ražojumus pārdot.

Valmiera