Dāvā atstarojošās vestes gājējiem Valmieras apkārtnē

Jau otro nedēļu Valmieras novada fonds kopā ar Valsts policiju devās izbraukuma reidos, lai mudinātu “neredzamos gājējus” būt labāk redzamiem diennakts tumšajā laikā.  Satiktajiem gājējiem tika dāvātas Latvijas Samariešu apvienības dotās atstarojošās vestes. Izbraukums notika dažādos Valmieras apkārtnes novados.


Reidos varēja secināt, ka cilvēki ir pietiekami apdomīgi, jo satiktie gājēji bez vestēm bija salīdzinoši maz. Kopumā tika izdalītas vien desmit vestes, lai tie būtu vieglāk pamanāmi ceļmalās. Vestes tika iedotas arī vecākiem un to bērniem, kas steigušies no rīta un piemirsuši par atstarojošajiem elementiem apģērbā. Taču vecāki ļoti labi apzinās, ka autovadītājiem ir grūti pamanīt “neredzamos gājējus”, tādēļ pateicās par dāvātajām vestēm un turpināja ceļu mājup ar uzvilktajām vestēm. 


Pārējās pārsimts vestes aizceļos uz novadiem, kur tālāk tas tiks nogādātas pie trūcīgajām ģimenēm ar sociālo darbinieku palīdzību. Pēc policijas darbinieku teiktā nav noteiktas dienas, kad cilvēki vairāk pārvietotos bez vestēm. Tomēr, satiekot bērnus, tiem vienmēr tiek uzdāvināti atstarotāji. Lai gan bērni un pieaugušie izmanto lukturīšus, taču tas tikai palīdz pašiem gājējiem redzēt ceļu, nevis būt redzamiem autovadītājiem.


Labdarības organizācija Valmieras novada fonds jau kopš 2005. gada ir partneris tiem, kuri vēlas ziedot, un tiem, kuri vēlas īstenot sabiedrībai svarīgas iniciatīvas. Šoreiz sniedzām palīdzību cilvēkiem, lai tie būtu redzami diennakts tumšajā laikā, kas, iespējams, kādam nākotnē varētu glābt dzīvību.

Valmiera