Durvis ver pansionāta „Valmiera” jaunā ēka Pārgaujā

No šīs nedēļas klientiem pieejama pansionāta „Valmiera" vajadzībām piemērotā ēka Kauguru ielā 3.

Par jaunajām mājām bijušo bērnu un ģimenes centru „Pārgauja" šajās dienās sauc teju desmit iemītnieki. Kopumā namā vieta būs ap 30 vecajiem ļaudīm no Valmieras un apkārtējiem novadiem.

Par dzīvojamām istabām pārveidotas un iekārtotas gan līdzšinējas bērnu telpas, gan bērnu un ģimenes centra speciālistu darba kabineti. Pansionāta klientiem pieejama arī koplietošanas zāle kopīgām svētku reizēm un garīgām stundām kopā ar mācītāju u.c.

Iepazīstinot ar jaunajām telpām, pansionāta „Valmiera" direktore Teiksma Rusmane sacīja:

„Esam vēl tikai ceļa sākumā, lai iekārtotu šo namu un radītu māju sajūtu tā iemītniekiem. Prieks, ka ir izveidojies labs kolektīvs, kas rūpēsies par vecajiem ļaudīm."

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis savukārt pauda:

„Paldies kolektīvam, ka tik īsā laikā izdevies iekārtot ēku pansionāta vajadzībām. Lai gan darāma vēl daudz, svarīgi, lai jau šodien tā iemītnieki justos kā mājās. Mazsvarīgi nav arī tas, ka šis nams, kur vēl pirms pāris mēnešiem čaloja bērnu balsis, turpina pildīt sociālo funkciju."

Pašvaldības izpilddirektora vietnieks Aigars Vītols:

„Lai gan lēmums par bērnu un ģimenes centra „Pārgauja" likvidāciju nebija viegls, laimīgā kārtā visi bērni ir atraduši jaunas mājas, daļa nokļuvuši pat pie audžuģimenēm ārvalstīs. Arī daļa darbinieku piekrituši turpināt darba gaitas pansionātā. Pirmdien darbu atsāks arī Dienas centrs bērniem un jauniešiem ar garīga rakstura traucējumiem, kas iepriekš atradās bērnu un ģimenes centra "Pārgauja" pārraudzībā, bet tagad to vadā Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālais dienests."

Jau ziņots, ka pagājušā gada decembrī noslēgusies bērnu un ģimenes centra „Pārgauja" likvidācijas process, ko pašvaldība uzsāka, ņemot vērā finansiālo situāciju.

Valmieras pilsētas pansionāts "VALMIERA" ir vispārēja tipa pašvaldības sociālās aprūpes iestāde. Pansionātā uzņem darba nespējīgas personas pensijas vecumā un I un II grupas invalīdus ar fiziska rakstura traucējumiem, kuriem nepieciešama pastāvīga aprūpe, pastāvīgai dzīvei un uz laiku līdz 6 (sešiem) mēnešiem. Pansionāta galvenā ēka atrodas Rīgas ielā 55, Valmierā.

Valmiera