Dzīvnieku SOS: Palielinās Valmieras dzīvnieku patversmē nonākušo dzīvnieku skaits

„SIA „Valmieras Komunālā saimniecība" apsaimniekotajā dzīvnieku patversmē pēdējā laikā pieaudzis gan atrasto, gan atstāto mājdzīvnieku, suņu un kaķu, skaits," informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Kazuša.

 

SIA „Valmieras Komunālā saimniecība" valdes priekšsēdētājs Helmūts Briežkalns norādījis, ka ne vienmēr patversmē nonāk klaiņojošie dzīvnieki. Pēdējā laikā arvien biežāk saimnieki labprātīgi atdod labi kopto mājas mīluli patversmei, jo nespēj vairs par to pienācīgi rūpēties.

 

 Tam par iemeslu ir gan grūtie finanšu apstākļi, gan izbraukšana no valsts. Tiek atstāti lielākoties pieauguši dzīvnieki, labi kopti un audzināti. Patversmes uzturētāji primāri cenšas dzīvniekiem atrast kārtīgus un mīlošus saimniekus, kas vēlētos dot pajumti un mājas.

 

Informācija tiek izplatīta, izmantot Vidzemes televīziju. Ja atrast gādīgus cilvēkus neizdodas, diemžēl dzīvniekus iemidzina. Tāpēc patversmes vadība gaida ikvienu, kas savā mājoklī vēlas pieņemt un mājvietu dot kādam sunim vai kaķim, kas palicis bez mājām.

 

I. Kazuša skaidro, ka SIA „Valmieras Komunālā saimniecība" dzīvnieku patversmē mīt arī klaiņojošie suņi un kaķi. Tāpēc, redzot klejojošu mājdzīvnieku, īpaši, ja pastāv risks, ka tas var apdraudēt apkārtējos, valmierieši aicināti zvanīt patversmei - telefons 6 4232093.

 

Valmieras dzīvnieku patversme atrodas Mālu ielā 1, un pastāvīgi par patversmē nonākušajiem suņiem un kaķiem rūpējas sertificēts vetārsts. Patversmes uzturēšanai Valmieras pilsētas pašvaldība 2009.gadā piešķīrusi 10 tūkstošus latu.

Valmiera