Eiropas Uzņēmējdarbības veicināšanas konkursā vērtēs Valmieras Uzņēmēju konsultatīvās padomes darbu

Noslēgusies projektu pieteikumu pieņemšana Ekonomikas ministrijas organizētā konkursa „Eiropas Uzņēmējdarbības Veicināšanas Balva 2010" nacionālā līmeņa atlasei.

"Pēc pieteikumu izvērtēšanas Eiropas līmeņa konkursam kategorijā „Balva par uzņēmējdarbības gaisotnes sekmēšanu" nominēts Valmieras pilsētas pašvaldības pieteikums "Valmieras Uzņēmēju konsultatīvā padome"," informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Kazuša.

Viņa skaidro, ka Valmieras Uzņēmēju konsultatīvā padome izveidota 2004.gada 30.septembrī pēc Valmieras pilsētas pašvaldības un Valmieras uzņēmēju iniciatīvas, lai sekmētu uzņēmējdarbības attīstību Valmieras pilsētā un aktivizēt dialogu starp pilsētas pašvaldību un vietējiem uzņēmējiem, veicinot viedokļu apmaiņu un lēmumu pieņemšanu saskaņā ar pastāvošo likumdošanu, pozitīvi ietekmējot uzņēmējdarbības vidi pilsētā.

Tā ir aktīvu cilvēku grupa, kas pārstāv uzņēmēju intereses Valmieras pilsētā un kalpo kā sabiedriskās domas veidošanas instruments. Pašlaik Valmieras Uzņēmēju konsultatīvā padome pulcē 22 komersantus.

"Eiropas Komisijas iniciētajā ikgadējā konkursā „Eiropas Uzņēmējdarbības Veicināšanas Balva" izvērtē un nosaka veiksmīgākos uzņēmumus un uzņēmējdarbības veicinātājus Eiropā, veicina popularitāti sekmīgākajiem uzņēmējdarbības politikas īstenošanas piemēriem, veido labāku izpratni par uzņēmējdarbības nozīmīgo lomu, ka arī iedvesmo un iedrošina potenciālos uzņēmējus, veicinot projektu realizēšanu starptautiskajā līmenī," norāda I. Kazuša.

Viņa informē, ka pieteikumi konkursā tiek vērtēti divās kārtās: nacionālajā un Eiropas mērogā. Pēc Eiropa Savienības dalībvalstu nacionālā līmeņa pieteikumu atlases, projekti tiks vērtēti Eiropas līmeņa konkursā, kurā tiks apbalvotas kategoriju labākās nominācijas, kā arī tiks piešķirta Eiropas žūrijas Lielā balva pretendentam, kura iniciatīva tiks uzskatīta par visradošāko un iedvesmojošāko uzņēmējdarbības iniciatīvu Eiropā.

Konkursa apbalvošanas ceremonija notiks 2010.gada maijā.

Valmiera