Ekonomiste Raita Karnīte Valmieras Valsts ģimnāzijā tiekas ar Jauno finansistu un ekonomistu skolas dalībniekiem

Pirmdien, 16.novembrī, Valmieras Valsts ģimnāzijā pie Jauno finansistu un ekonomistu skolas dalībniekiem viesojās ekonomiste, Ekonomikas prognožu centra vadītāja Raita Karnīte un 9.Saeimas deputāts Oskars Spurdziņš.

 

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna informē, ka lekcijā „Kas jāzina katram Latvijas iedzīvotājam?" Raita Karnīte skolēniem un pedagogiem stāstīja par pašreizējo situāciju Latvijas ekonomikā, finanšu grūtībām Latvijā un pasaulē, kā arī par risinājumiem, kā tās pārvarēt.

 

„Pēdējā laikā bieži uzstājos dažādās auditorijās. Diemžēl uzdotie jautājumi liecina, ka Latvijas sabiedrība nav gatava jaunajai situācijai. Iedzīvotājiem trūkst zināšanu par ekonomiku - viņu vēlmes krietni pārsniedz iespējas, tādēļ sabiedrībai kopumā raksturīgs cerību un ilūziju sabrukums un nespēja samierināties ar realitāti. Zināšanas mums ļauj precīzāk novērtēt situāciju, uzlabot savu konkurētspēju un pasargāt sevi no izmisuma", norādījusi R. Karnīte.

 

L. Tarbuna atklāj, ka Raita Karnīte iepazīstināja skolēnus ar jaunāko informāciju un rādītājiem par bezdarbu, rūpniecību, iekšzemes kopproduktu, prezentējot datu salīdzinājumu no 1991.gada līdz 2009.gadam.

 

„Uzskatu, ka Latvijas ekonomikas atveseļošanās galvenā cerība ir uzņēmēji. Pēdējos mēnešos šajā jomā saskatāmas pozitīvas iezīmes," atbildot auditorijas jautājumu par finanšu krīzes beigām skaidro Raita Karnīte.

 

Lekcijas laikā ekonomiste uzsvēra, ka cilvēkiem, kuriem rūp Latvija, jāpaliek te dzīvot un strādāt.

 

„Tie, kuri izbraukuši ārpus Latvijas, pametuši savu valsti likteņa varā, gaidot labākus laikus, lai pēc tam atgrieztos. Viņi nepalīdz pārvarēt radušās grūtības," teikusi R. Karnīte.

 

Tāpat ekonomiste atbildējusi uz klātesošo jautājumiem par to, kurai valstij jāuzņemas lielākā atbildība par sarežģīto finanšu situāciju visā pasaulē, kā arī par optimālo ministriju skaitu Latvijā.

 

„Iecerēts, ka nākamā Jauno finansistu un ekonomistu skolas nodarbība norisināsies 7.decembrī. 16.novembra nodarbībā piedalījās Valmieras Valsts ģimnāzijas, Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienības Valmieras Vakara (maiņu) vidusskolas audzēkņi un skolēni no Naukšēniem," piebilst L. Tarbuna.

Valmiera