Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eksperimentāli vairākās vietās Valmierā ierobežots braukšanas ātrums 4

No 2.aprīļa saskaņā ar sabiedriskajā apspriešanā pārrunāto un Valmieras pilsētas pašvaldības Satiksmes drošības komisijā lemto, vairākās vietās pilsētas dzīvojamās zonās uz laiku eksperimentāli samazināts atļautais braukšanas ātrums.

Satiksmes ierobežojumi paredz maksimālā ātruma ierobežojuma zonas ieviešanu Krāču kaktā, pa kuru transportlīdzekļiem jābrauc ar ātrumu līdz 30 kilometri stundā - Krāču ielā un Teodora Ūdera ielā uzstādītas atbilstošas ceļa zīmes. Tāpat uzstādītas attiecīgas ceļa zīmes Strauta ielā un Vienības ielas posmā no Brīvības ielas līdz Loku ielai, lai tur noteiktu transportlīdzekļu atļauto braukšanas ātrumu līdz 30 kilometriem stundā.

Satiksmes ierobežojumi ieviesti, vadoties pēc 14.martā notikušās sabiedriskās apspriešanas „Satiksmes organizācija dzīvojamajās zonās Valmierā" noslēguma diskusijas, kurā iedzīvotāji sprieda par iespējām ierobežot transportlīdzekļu braukšanas vairākās vietās Valmierā, uzlabojot satiksmes drošību, kā arī izvairoties no putekļu radītajām problēmām grantētajās ielās vasaras sezonā. Ierosinājums par satiksmes ierobežošanu bijusi grantētajās ielās dzīvojošo Valmieras iedzīvotāju iniciatīva.

Sākotnēji kā risinājums ticis piedāvāts attiecīgajās ielās izvietot ceļa zīmes Nr. 528 „Dzīvojamā zona" un Nr. 529 „Dzīvojamās zonas beigas". Taču uzklausot pieaicināto speciālistu vērtējumu par izvietojamo ceļa zīmju lietderību, klātesošie rosināja no šī veida ceļa zīmēm atteikties un to vietā, lai ierobežotu satiksmes ātrumu grantētajās ielās, ieteica izvietot cita veida ātrumu ierobežojošas ceļazīmes.

Pēc sabiedriskās apspriešanas Valmieras pilsētas pašvaldības Satiksmes drošības komisijas sēdē, izvērtējot atbilstošākās ceļazīmes veidu, tika lemts eksperimenta kārtā ierobežot satiksmes organizāciju Krāču kaktā, kā arī Strauta un Vienības ielā. Lēmumus pieņemot, Satiksmes drošības komisija ņēma vērā iedzīvotāju uzstādījumu, ka galvenais satiksmes ierobežojuma iemesls ir tikai un vienīgi transportlīdzekļu ātruma samazināšana.

Līdz ar to, Satiksmes drošības komisijas sēdē, kas notika 20.martā, tika lemts izmēģinājumam izveidot satiksmes organizāciju Krāču kaktā, uzstādot ceļa zīmes nr.524 „Maksimālā ātruma ierobežojuma zona" un Nr. 525 „Maksimālā ātruma ierobežojuma zonas beigas". Izmēģinājumam noteikts ātruma ierobežojums 30km/h un uzstādītas ceļa zīmes Nr.323 „Maksimālā ātruma ierobežojums" Vienības ielas posmā no Brīvības ielas līdz Loku ielai , kā arī Strautu ielā.

Komentāri 4

lohu bars

lai celus beidzot noasfaltetu tie nodarbojas ar divainam lietam.

pirms 6 gadiem, 2012.04.09 11:44

žubīte

vai daudz vēl tādu valstu ES, kur pilsētās ielas bez seguma? Varbūt varētu to nelimi pārvērst par ienesīgu biznesu? Paskatieties kā dzīvoja piem. pirms 500 gadiem:)

pirms 6 gadiem, 2012.04.09 18:51

varetu

kadai pilsetai segumu nodirat, iedzivotaju pargerbt par 500 gadu vecam dranam, visiem pajugu, un maksat algu par telosanu. tipa viens ar, otrs bar, treisais dzer.

vienigi par tadu triku nemaksas neviens, jo driz latvija par velti bus sunu ciems.
ka sekos pec 30km lieguma? kiegelis?

pirms 6 gadiem, 2012.04.09 19:42

Valmiera