Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ģimenes ārsta Jakovina lietā uz tiesu aicinās papildu lieciniekus 2

Šodien Valmieras rajona tiesa slēgtā tiesas sēdē, kurā turpināja skatīt Valmieras un Rencēnu pagasta ģimenes ārsta Jura Jakovina krimināllietu par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izsniegšanu, tiesai tika pieteikts lūgums aicināt uz nopratināšanu papildu lieciniekus, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Šodien tiesā tika nopratināti ieradušies liecinieki, savukārt tie liecinieki, kuri nebija ieradušies, tiks aicināti atkārtoti.

Lietas izskatīšana tiesā turpināsies 27.decembrī.

LETA jau ziņoja, ka kriminālprocesa laikā veikta saņemtās informācijas pārbaude un iegūti pierādījumi, ka apsūdzētais ģimenes ārsts pacientiem pret samaksu izrakstījis receptes psihotropo vai narkotisko vielu iegādei bez medicīniskas nepieciešamības.

Kā liecina tiesā pieejamā informācija, ārsts apsūdzēts pēc Krimināllikuma 250.panta par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izsniegšanu, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem, atņemot tiesības uz zināmu nodarbošanos uz laiku līdz pieciem gadiem.

Apsūdzība celta arī pēc Krimināllikuma 249.panta 1.daļas par narkotisko vai psihotropo vielu ražošanas, iegādāšanās, glabāšanas, uzskaites, izsniegšanas, pārvadāšanas vai pārsūtīšanas noteikumu pārkāpšanu. Par šo pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības uz zināmu nodarbošanos uz laiku līdz trim gadiem vai bez tā.

Iepriekš policija rosināja sākt kriminālvajāšanu arī pēc Krimināllikuma 275.panta 1.daļas par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu. Šis apsūdzības pants tiesas materiālos nav uzrādīts.

Joprojām spēkā ir policijas Jakovinam piemērotais drošības līdzeklis. Pašlaik tas ir uzturēšanās noteiktā dzīvesvietā un noteiktas nodarbošanās ierobežojumi. Ārstam atļauts turpināt praksi, bet aizliegts izrakstīt medikamentus, kas satur narkotiskās un psihotropās vielas.

Komentāri 2

Zeks

Jakovīnam rūtota saule trīs gadus spīdēs!

pirms 5 gadiem, 2012.12.13 14:19

Laiks

man patiesi žēl ka zeks ir tik aprobežots, tu līdz tādam līmenim kā dakteris jakovīns nēesi ticis, turpat sūdu bedrē gories.

pirms 5 gadiem, 2012.12.14 16:23

Valmiera